п'ятниця, 20 липня, 2018, 22:48 Світ
Рибачук: У Трампа не та репутація, щоб погоджуватись на референдум Путіна
ZIK
ZIK

Після того, як президент Росії Володимир Путін розповів, ніби пропонував очільникові США провести референдум на Донбасі, низка експертів відразу ж заявила, що таким чином Москва намагається уникнути санкцій і легалізувати анексовані території. Однак це суперечить нормам української Конституції, яка гарантує суверенітет і неподільність нашої держави.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Після зустрічі Володимира Путіна з Дональдом Трампом американського Президента уже встигли розкритикувати навіть республіканці. Говорили про це аж кілька днів, а сьогодні американське видання «Вloomberg» оприлюднило не менш резонансну новину. З власних джерел журналістам стало відомо, ніби Володимир Путін розповів російським дипломатам, що він цього тижня на саміті запропонував Дональдові Трампові провести референдум для розв’язання конфлікту на сході України.

Про що саме йдеться – від’єднання від України Донбасу в статусі самостійної території чи приєднання до Росії у статусі підконтрольної – невідомо. Жодних деталей не розголошували, мовляв, усе – щоб дати час президентові США обдумати цей план.

«З американськими партнерами ми вибудовуємо відносини: без України – нічого про Україну. Наша позиція достатньо тверда: жодні болісні компроміси чи те, що погіршуватиме ситуацію, абсолютно неприйнятні», – заявила голова Комітету ВРУ в закордонних справах Ганна Гопко.

Конституція України гарантує суверенітет і неподільність нашої держави. Аби провести референдум, треба змінювати головний закон. Однак українська сторона запевняє: цього ніхто не робитиме.

«Ця ідея абсолютно не відповідає Конституції нашої країни. Лише тільки ми самі. І жоден Трамп чи Путін не здатні примусити нас змінити власну Конституцію. Мені не відома жодна практика у світі, коли на окупованій території проводять чи то вибори, чи референдум, чи будь-які інші заходи, схожі з такою ідеєю. Це просто неможливо», – переконаний заступник міністра з питань тимчасово-окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Наразі жодних офіційних підтверджень вірогідності такої розмови між очільниками США та Росії не надходило. Мовчать і в українському МЗС.

Експерти кажуть:референдум на Донбасі – давня мрія Путіна. Бо таким чином той хоче легалізувати фактично вкрадені території та позбутися від міжнародних санкцій. Проте господар Білого Дому на це навряд чи піде.

«Над Трампом уже і так висить прокляття проросійського президента. Деякі ЗМІ вже говорять про те, що вперше мають президента, який є агентом російських спецслужб. Тому йому на цьому фоні, навіть якби й дуже хотілося, фактично неможливо втілити такі речі», – наголошує екс-голова Секретаріату Президента України (у 2005-2006 роках) Олег Рибачук.

Надвечір стало відомо: адміністрація Трампа і справді відхилила пропозицію Путіна. Там заявили, що Мінські домовленості не передбачають проведення референдуму. Та й здійснення його на непідконтрольній території вважатимуть нелегітимним.

Тетяна Гаврилюк «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 20:35 :02