п'ятниця, 20 липня, 2018, 13:24 Політика
Радецький: НАБУ і САП залежні один від одного
ZIK
ZIK

Всі антикорупційні органи відчувають на собі вплив політики. Тому їх членів варто відправити у відставку. До того ж, дивною є суперечка між директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником і керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким. Адже їхній робочий процес залежить один від одного.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив заступник голови НАЗК (2016-2017) рр. Руслан Радецький.

«Політика завжди впливала на державні органи. Навіть антикорупційні структури відчувають це. Втім, питання полягає в іншому: чи є свобода у діях керівників цих структур?», – каже Руслан Радецький.

Експерт переконаний, що основні антикорупційні органи в Україні стали бранцями політиків, які грають на амбіціях.

«Свого часу мене також втягнули у бурю війни, пробували дискредитувати. Однак я не дався і пішов у відставку. Ситник і Холодницький хочуть показати себе великими борцями проти злочинності. Вони працюють вже три роки. Мені за півтора року у НАЗК вдалося запустити е-декларування. А ці чоловіки що зробили?», – наголошує колишній заступник голови НАЗК.

Він підкреслив: САП і НАБУ залежать один від одного, тому їхня війна до кінця незрозуміла.

«Ситник і Холодницький могли б спокійно домовитися, однак чомусь воліють вести гостру суперечку. На мій погляд, справа у тім, що амбіціями двох людей скористалися політики», – переконаний Руслан Радецький.

Наразі у сварці між антикорупційними органами переможцями виходять політики, переконаний експерт.

«Вони зацікавлені у тому, щоб антикорупційні органи себе дискредитували, сварилися. Ймовірно, Ситника і Холодницького зумисне зіштовхують лобами», – запевняє колишній заступник голови НАЗК.

Він каже, що склад геть усіх антикорупційних органів варто оновити.

«Всім очільникам антикорупційних органів треба залишити свої крісла, бо вони не працюють. Вони влізли у боротьбу, яку їм нав’язали політики. Попри те хочуть показати себе з кращого боку», – говорить Руслан Радецький.

Також він упевнений у тому, що систему може змінити той, у кого є на це політична воля.

«Було два члени НАЗК, які заявили про відставку Корчак. Вона сказала, що не тримається за посаду. Тепер маємо п’ять імпотентів, маю на увазі членів НАЗК», – додає експерт.

Нагадаємо, нещодавно директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник скерував до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) запит на звільнення Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 22:13 :03