п'ятниця, 20 липня, 2018, 15:37 Події
Понад 3,5 тис. осіб незаконно утримували на окупованих територіях, – військова прокуратура
Фото: espreso.tv
Фото: espreso.tv

На сьогодні Головною військовою прокуратурою встановлено понад 3,5 тисячі осіб, яких незаконно утримували в полоні і піддавали тортурам і катуванням або нелюдському поводженню з боку бойовиків на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Про це повідомив прокурор Андріан Алексєєв, пише «Радіо Свобода».

За його словами, із зазначеної кількості близько 1,7 тисячі – це цивільні особи, решта військовослужбовці, майже всі незаконно позбавлені волі зазнавали тортур, побиття, катування та вбивств.

«Полонені утримувалися в непридатних для цього приміщеннях, позбавлялися харчування, води, можливості справляти фізіологічні потреби та необхідної медичної допомоги», – додав Алексєєв.

Також за здобутими слідством доказами встановлено, що впродовж 2014-2018 років бойовиками угруповань «ЛНР-ДНР» на окупованій території Донецької, Луганської областей утворено понад 120 місць незаконного утримування полонених українських військовослужбовців та цивільних осіб, в тому числі журналістів, волонтерів, сказав прокурор Головної військової прокуратури України.

Він підкреслив, що злочини досліджуються у кримінальному провадженні, встановлюються обставини вчинення злочину, потерплі та свідки, причетні особи тощо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 13:33 :39