Новини » Економіка 20 липня, 2018, 12:11
Місцева влада нарікає, що грошей нема, а на депозитах тримає 15 млрд грн, – Рахункова палата
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Органи місцевого самоврядування тримають на депозитах майже 15 млрд грн, замість того, щоб спрямовувати їх на вирішення нагальних місцевих проблем.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє його прес-служба.

«Я не розумію, коли майже 15 млрд грн місцевих бюджетів лежать на депозитах у банках», – підкреслив Валерій Пацкан. При цьому, за його словами, представники місцевої влади скаржаться, що не вистачає коштів для будівництва садків, лікарень, шкіл тощо.

Він також додав, що за інформацією, яка надходить, низка вищих навчальних закладів також акумулюють кошти на депозитах. І загальна сума – 1,8 млрд грн. «Якщо вищий навчальний заклад дозволяє собі тримати гроші на рахунках і не вкладає їх в оновлення матеріально-технічної бази, то виникає питання про ефективність витрачання коштів», – зазначив голова Рахункової палати.

Він наголосив, що Рахункова палата може перевіряти місцеві бюджети лише в частині субвенцій, які надходять з Державного бюджету. Валерій Пацкан підкреслив, що пропонуватиме главі уряду запровадити пілотний проект спільно з європейськими інституціями, який стосуватиметься місцевих бюджетів.

«Ми готові з колегами з Рахункової палати показати, як ефективно мають використовуватися кошти місцевих бюджетів», – наголосив Пацкан.

Він додав, що деякі народні депутати – представники бюджетного комітету – вважають, що Рахункова палата повинна також мати право перевіряти ефективність витрачання коштів з місцевих бюджетів.

«Якщо парламент визначиться, то, звичайно, ми це будемо робити. Сьогодні слід розуміти, що немає бюджетних грошей. Є гроші українців. І кошти місцевих бюджетів – це так само гроші українців. І наше завдання показати ефективність чи неефективність витрачання коштів», – підкреслив Валерій Пацкан.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:38 :47