Новини » Регіони 20 липня, 2018, 13:44
Лучани через борги можуть залишитися без гарячої води

Через серйозну заборгованість населення Луцьк може залишитися без гарячого водопостачання.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі ДКП «Луцьктепло».

В Україні лише кілька міст постійно забезпечують своїх споживачів гарячою водою цілодобовою – це Вінниця, Хмельницький, Запоріжжя та Харків. За словами комунальників, в більшості міст гаряча вода подається за графіком – це Тернопіль, Чернігів, Полтава, Івано-Франківськ та Луцьк. Мешканці ж таких міст, як Одеса, Миколаїв, Херсон, Чернівці і більшість маленьких міст, влітку гарячої води зовсім не бачать.

Тим не менше, ризик залишитись без гарячої води для Луцька теж цілком реальний. Одна з причин – заборгованість за спожите тепло та гарячу воду. Левова частка цього боргу припадає не на підприємства, а на жителів міста.

Так, станом на 1 липня підприємству «Луцьктепло» за спожиті послуги заборгували на загальну суму в 98 841 687,50 грн. З них на населення припадає 50,7 млн грн, а на субсидії – 32,7 млн грн.

Однією з найбільших проблем з якою стикаються тепловики після несплати споживачами комунальних платежів – ризик несплати рахунків за спожиті енергоносії, а як наслідок, відімкнення від електромереж чи припинення поставок газу, які призводять до неможливості продовження надання послуг. З такими ризиками стикається на лише Луцьк, а й уся Україна. Нагадаємо, що в тарифі більше 80% становить вартість витрат на енергоносії.

Інша проблема, що виникає через брак коштів – неможливість здійснення якісного обслуговування мереж та обладнання. Про зношеність мереж нічого й говорити – це факт, який об’єктивно не може викликати заперечень. Експерти в енергетичній сфері кажуть, що через зношеність мереж подавати гарячу воду влітку у великих містах невигідно. Схожу думку висловлюють і експерти з питань енергоефективності. Одна з проблем – великі втрати тепла у мережах через їх зношеність. У літній період – коли споживання мале, а втрати високі, – постачати невигідно.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 00:59 :12