п'ятниця, 20 липня, 2018, 16:38 Світ
Кулик: Діалог з Путіним може обернутися для Трампа проблемами
ZIK
ZIK

Після прес-конференції з очільником РФ Володимиром Путіним у Гельсінські президент США Дональд Трамп отримав шквал критики від свого найближчого оточення. Друга зустріч лідерів у Вашингтоні може обернутися ще одним конфліктом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Віталій Кулик.

«Трампа не варто оцінювати лінійно. Він грає ставками, спочатку підвищує, а згодом опускає їх, неначе на біржі. Для нього політика – це бізнес», – каже експерт.

Політолог наголошує на тому, що президент США після прес-конференції у Гельсінські мав проблеми зі своїм оточенням, істеблішментом.

«Він не сильно втратив електорально, однак відчув критику від найближчих. На майданчику у США, куди приїде Путін – головним стане Трамп. Ймовірно, там він почуватиме себе впевненіше і захоче змінити всю конфігурацію переговорного процесу», – прогнозує політолог.

Віталій Кулик додає: Дональд Трамп захоче нав’язати Путіну свій порядок денний.

«З одного боку, Дональд Трамп, як лідер всього процесу, буде лобіювати свої інтереси. З іншої сторони, приїзд Путіна означатиме зовнішньополітичну перемогу Росії, хоча б у Євразії. А в Європі, Кремлі трактуватимуть це, як прямий діалог Москви і Вашингтону», – припускає експерт.

Крім того, політолог звертає увагу на різницю між президентами Трампом і Путіним.

«Втім, США – це не Росія! В Америки є конгрес, Білий дім, державний департамент, рамки поведінки президента, якими заганяють ухвалення спеціальних законів. Вони унеможливлюють перегляд Трампом санкційного режиму, ухвалення рішень, які неможливо переграти. А вузький коридор можливостей президента буде худнути ближче до кінця каденції Трампа. Адже ще одних таких витівок очільника США істеблішмент не стерпить!», – пояснює експерт.

Він вважає, що якщо Дональд Трамп буде продовжувати робити незрозумілі кроки, то американський істеблішмент запровадить якісь обмеження для президента.

«Його заганятимуть у необхідну взаємодію з бюрократією США. Тому на виході Путін може отримати не контакт, який вирішить багато проблем, а назбирає конфлікти для Трампа», – зазначає Віталій Кулик.

Нагадаємо, президент США оголосив, що має намір провести другу зустріч з Путіним та назвав саміт в Гельсінкі великим успіхом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 22:36 :59