п'ятниця, 20 липня, 2018, 14:21 Політика
Хара: Стратегічна мета Росії – позбавити Україну суб’єктності
ZIK
ZIK

Російська Федерація робитиме все, щоб Україна не змогла вступити у НАТО та ЄС. Саме тому на Донбасі відбувається ескалація конфлікту, а в Азовському морі блокують кораблі.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив експерт спільноти «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

«Війна є справою політиків, а не військових і це ключова проблема. Адже, коли у квітні-травні цього року росіяни передислокували шість десантних катерів з Каспійської флотилії до Азовського моря, українська влада не сказала жодного слова», – розповів Хара.

Він впевнений, що українська розвідка про це знала і доповідала. Але на дипломатичному рівні це питання ніхто не порушував.

«Не було запитів ані до Радбезу ООН, ані в ОБСЄ. Перший раз на дипломатичній мові про це заговорили під час саміту Україна-ЄС. У спільному документі написано, що «сторони виступають проти мілітаризації Криму і Азовського моря», – сказав експерт.

За його словами, лише цього тижня Президент України перебуваючи в Одесі, поспілкувався з моряками та побував на американському «дистровері» і лише після цього візиту він вперше сказав, щось про Азовське море. Саме це і є великою проблемою.

«Наразі є декілька завантажених кораблів, які вже три з половиною доби очікують виходу з Азовського моря. Натомість, російські кораблі очікують менше двох годин. Вони, фактично, ходять «караванами» на вхід і вихід у Азовське море», – наголосив Хара.

Тому, на його думку, проблема є політичною і вона гальмує все інше. Бо в Азовському морі, на жаль, немає українського флоту. Там є лише прикордонники з легкими катерами.

«У ФСБ є удвічі більше катерів, адже навіть шість катерів було перекинуто з Каспійської флотилії. Також Чорноморський флот і узбережжя РФ дають можливість підтягнути «вогневу потугу» для того, щоб принаймні тиснути на нас, я вже не кажу про те, щоб здійснювати якісь бойові дії», – зазначив він.

Хоча він розповів, що вже є рішення України про те, щоб з Чорного моря перекинути певну кількість катерів в Азовське море. Він також вважає, що блокування кораблів з боку РФ є не випадковим.  

«Таким чином Росія, мабуть, хоче схилити Україну до переговорів про подачу води в Крим. Але ми повинні розуміти, що у росіян є стратегічна мета – позбавити Україну суб’єктності. Аби вона не стала членом НАТО та ЄС. Для цього вони використовують як ескалацію на Донбасі, так і інші речі. Адже через те, що їм через, так звану, «новоросію» не вдалося зробити раніше і «відрізати» Київ та центральну Україну від моря, то вони, фактично, зараз нам намагаються відрізати шлях до моря і не лише Азовського», – додав Хара.

Нагадаємо, Росія продовжила практику значного зволікання при видачі дозволів на прохід через Керченську протоку для суден, що прямують в українські порти. До слова, уже 15 років діє угода про спільне користування Азовським морем Україною та Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 17:18 :50