live

«Газета Виборча» стає майданчиком для принизливих антиукраїнських ідей?

Не думав, що доживу до миті, коли «Газета Виборча» стане рупором расистів-оенерівців й майданчиком для принизливих антиукраїнських ініціатив.

Я розумію, що текст «проффесора» Пшемислава Урбаньчика не з’явився на першій шпальті, і це не позиція Міхніка чи когось із серйозних експертів, а лише допис у попсовому історичному додатку. Додам, що основне видання твердо тримається інтелектуального спадку Куроня і Ґедройця, послідовно висловлюючи прихильну до України позицію! Тим не менше, цей допис фірмований логотипом і опублікований у паперовій та електронній версії «Виборчої».

Для того, щоб волосся стало сторч, вистачить прочитати лід цього тексту «Святкуймо 22 липня! Але не річницю т.зв. Липневого маніфесту 1944 р., а подію тисячолітньої давнини: 22 липня 1018 р. армія Болеслава Хороброго перемогла руські війська князя Ярослава Мудрого. Це перша відома нам докладна до дня дата важливої події в історії польської зброї».

Але у позиції сторч волосся зафіксується, коли прочитати останній абзац тексту: «[...] пам’ять про звитягу Хороброго над руською армією жива й досі (!!!!!!), і в часи, коли російська держава щороку 7 листопада святкує річницю вигнання поляків із Кремля в 1612 р., дозволю собі ще раз запропонувати: 22 липня святкуймо велику звитягу над руською армією тисячу років тому!»

Це пише не «дресяж» із провінційного блоковиська, для якого всі «немісцеві» «русеки» на одне лице, яке бажано час від часу п*дити, а доктор наук, оспівувач розбишацьких «подвигів» завойовника давньоукраїнського Києва, котрий (король, звісно, а не доктор) з невідь-якого бодуна пощербив свій меч до Золотих воріт. Доктор історії не може не знати, що «вищербений меч Хороброго» був польським аналогом нацистської свастики чи лікторської сокирки фашистів, символом польського колоніального прагнення до відновлення імперії на Сході. Навіть у відверто україножерській II Республіці Пілсудського і Ридз-Сміґлого погромники з ОНР перебували поза законом.

Що ж, ідіотська думка пролунала, і думаю, сучасним польським політикам вистачить нахабства, вдаючи наївних вар’ятів, запровадити і таке Свято Великої Перемоги Польської Зброї Над Русеками-Укрїнцями і Здобуття Києва. Дмовський і ОНР фореве, тепер і на шпальтах «Виборчої»...
 

P.S. Погоджуюся з Ізабелою Хруслінською, що це радше «нещасний випадок» і недогляд напрочуд прихильної до України та українців «Виборчої». Проте для мене це сигнал, що потенціал антиукраїнських настроїв серед польських істориків і «історикоманів» такий значний, що дається взнаки навіть у цілком неочікуваних місцях.Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...