п'ятниця, 20 липня, 2018, 18:04 Економіка
Експерт вважає, що субсидії демотивували людей оплачувати послуги, але ситуація зміниться
ZIK
ZIK

Люди не були зацікавлені в енергозбереженні, адже для цього не було мотивації. Утім останні зміни виправлять такі недоліки.

На цьому наголосив директор департаменту соціальної політики Інституту місцевого розвитку, експерт проекту підтримки програми житлових субсидій Антон Левицький у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Передусім, варто пригадати, в якій ситуації була країна, коли запроваджувалася остання програма субсидій. Це був 2014 рік, і тоді різко почали зростати тарифи – на газ у 4-5 разів, і як наслідок, на решту комунальних послуг.

Відтак потрібно було негайно, швидкими кроками, без жодних бюрократичних процедур забезпечити максимальний захист населення, незважаючи на окремі нюанси. До того ж і відповідної інформації про отримувачів субсидій тоді ще не було. І якби ще витрачали час для збору таких даних, то система взагалі б завалилася», – пояснив Антон Левицький.

Експерт зауважив, що насправді програма субсидій існує вже 23 роки, якою стабільно користувалося приблизно 1-1,2 мільйона сімей. Натомість вже сьогодні в опалювальний період субсидій потребують до 6 мільйонів сімей.

«Через такий ріст без збільшення штату персоналу та інших ресурсів проконтролювати усіх, очевидно, було неможливо. Тому уряд зробив правильно й захистив усіх.

Сьогодні ж система відпрацьована, створені централізовані бази даних, запроваджений обмін з фіскальною службою та пенсійним фондом. Відтак настав час наводити лад, адже програма субсидій дійсно дуже дороговартісна», – наголосив Левицький.

Безумовно, визнає він, система субсидій має як позитивний, так і негативний ефект.

«Передусім, субсидії демотивують людей оплачувати послуги. Були випадки, коли людина роками взагалі могла не платити за використання ресурсів, але сьогодні такого вже немає. Люди не були зацікавлені в енергозбереженні, адже для цього не було мотивації. Утім останні зміни виправлять такі недоліки», – запевнив Антон Левицький.

Як повідомлялося, міністр Андрій Рева запропонував альтернативу субсидіям – стримування низьких цін на житлово-комунальні послуги за рахунок прямої дотації виробникам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 17:29 :05