п'ятниця, 20 липня, 2018, 22:50 Політика
Дипломат Ніколаєнко переконаний, що українці самі повинні вирішити долю Донбасу
ZIK
ZIK

Українці самі, на загальнодержавному референдумі, повинні визначати долю Донбасу. Жодні зовнішні втручання тут неприпустимі. Адже це українська територія, тож саме її громадяни мають право вирішального голосу.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив дипломат Андрій Ніколаєнко.

Коментуючи пропозицію Володимира Путіна про референдум на Донбасі, він наголосив: потрібно звертати увагу на деталі, зокрема – пункт про міжнародних спостерігачів.

«Пригадайте, яким чином пропонувалась ідея введення миротворців. У російському варіанті йшлося, щоб вони охороняли спостерігачів. Зараз ж пропонують, щоб під наглядом цих спостерігачів проводили референдум», – зауважив Ніколаєнко.

Тому він переконаний: без виконання Мінських домовленостей референдум на Донбасі неможливий.

«Доки не відбулись перші кроки у мінському процесі, насамперед, про роззброєння та ліквідацію іноземних військових формувань разом із відведенням російських військ на свої території, не може йтися про жодний референдум у будь-якому форматі», – наголосив дипломат.

Також він підкреслив: існує і «дещо інший формат» – мовляв, є «логічний та міжнародно обговорений» план «Три основи».

«Першим пунктом там стоїть саме легітимність, другий пункт – миротворці, адже йдеться про безпеку, і третій – довіра. Однак легітимна влада на сьогодні непідконтрольній Києву території повинна стати згладжувальним фактором. Та як її там отримати?» – зазначив експерт.

Адже проводити вибори згідно з нормами мінського формату там неможливо. Тоді як концепція «Трьох основ» пропонує міжнародну перехідну адміністрацію.

«Та будь-яке соціологічне дослідження демонструє, що українці самі хотіли би визначати долю Донбасу – без зовнішніх втручань. Вважаю, що це був би єдиний правильний варіант. Адже це українська територія, тож саме українці мають визначати долю Донбасу», – підкреслив Андрій Ніколаєнко.

Як повідомлялося, на закритій нараді з послами МЗС президент РФ Володимир Путін розповів, що запропонував президенту США Дональду Трампу провести референдум у невизнаних «ЛНР» і «ДНР» про статус територій.

Згодом адміністрація Трампа заявила, що там не розглядають підтримку ідеї Росії щодо референдуму на Донбасі. Адже Мінськими домовленостями «не передбачене проведення будь-яких референдумів». Крім того в Білому домі вважають, що референдум, проведений на непідконтрольній Україні території, не матиме легітимності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:16 :56