п'ятниця, 20 липня, 2018, 17:39 Політика
Денисова: Українських моряків із затриманого ФСБ судна примусово утримують у Криму
Риболовецьке судно «ЯМК-0041». Фото: kp.ru
Риболовецьке судно «ЯМК-0041». Фото: kp.ru

Українських моряків затриманого ФСБ Росії риболовецького судна ЯМК-0041 примусово утримують на території окупованого Криму.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова у Фейсбуці.

«Маю інформацію, що членів екіпажу риболовецького судна ЯМК-0041, які є свідками в рамках кримінальної справи проти капітана судна Віктора Новицького, примусово утримують», – заявила вона.

За її словами, попри те, що члени екіпажу є свідками та можуть вільно повернутися на материкову частину України, у них вилучили паспорти, а російські правоохоронці здійснюють постійний психологічний тиск на них.

«Тому я попросила генерального прокурора РФ Юрія Чайку, директора ФСБ РФ Олександра Бортнікова та радника президента РФ, голову ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова терміново надати мені інформацію, за яких підстав була обмежена свобода пересування членів екіпажу та чому у них були вилучені паспорти», – додала омбудсмен.

 

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники затримали українське рибальське судно «ЯМК-0041» (порт приписки Очаков) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму.

Держприкордонслужба України повідомила, що затримане судно мало всі необхідні документи на вилов риби на українській території. На борту знаходилися п’ять членів екіпажу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 07:20 :34