live

ЄСПЛ зобов’язав Україну надати інформацію про стан здоров’я «Топаза»

Харківський «антимайданівець» Гнат Кромський (Топаз). Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) задовольнив клопотання про тимчасові заходи з правила 39 Регламенту суду щодо антимайданівця Гната Кромського, відомого на прізвисько «Топаз» і зобов’язав уряд України надати інформацію про стан його здоров’я і лікування, стверджує адвокат І. Кромського Олександр Шадрін.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми звернулися до ЄСПЛ у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я Кромського і ненаданням йому медичної допомоги, незважаючи на рішення Жовтневого райсуду. ЄСПЛ задовольнив клопотання і зобов’язав уряд України до 31 липня надати інформацію про стан здоров’я Кромського і заходи щодо його лікування», – сказав О. Шадрін кореспонденту агентства Інтерфакс-Україна.

Він відмовився назвати захворювання, якими страждає його підзахисний.

«Я не можу назвати вам діагнози, оскільки у мене немає відповідного дозволу. Але можу сказати, що після 4-х років під вартою у нього проблеми з серцем і ШКТ», – сказав О.Шадрін.

Як повідомлялося, 30 січня 2018 року Київський райсуд Харкова визнав І.Кромського винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.1. ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.294 (масові заворушення), ч.2 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України та засудив його до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на правах власності майна.

Суд також вказав, що частина попереднього ув’язнення (з 28 березня до 29 березня 2014 року, з 26 квітня до 12 вересня 2014 року, з 17 грудня 2014 до 20 червня 2017 року) має бути зарахована в термін відбування покарання з розрахунку день за два. Після 20 червня 2017 року попереднє ув’язнення зараховується в термін відбування покарання з розрахунку один до одного. Таким чином, відповідно до вироку І.Кромському належало провести у в’язниці ще близько двох років.

Прокуратура подала апеляційну скаргу з вимогою посилити покарання. Захист також оскаржив вирок суду першої інстанції, вимагаючи скасувати його і направити справу на новий розгляд.

12 липня апеляційний суд Харківської області залишив термін, визначений судом першої інстанції, без змін.

Харків’янин І.Кромськой був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Став відомий за позивним «Топаз» після появи в Інтернеті відео, знятого в таборі «Антимайдану». Зйомка обривається після того, як на автора відео нападають «тітушки» і він кілька разів волає про допомогу до супроводжуючого його І.Кромського: «Топаз, дай команду!».

І.Кромськой був затриманий 28 березня 2014 року в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської облдержадміністрації 1 березня.

Loading...
Loading...
Loading...