четвер, 19 липня, 2018, 21:49 Світ
У США досі тримають під вартою ймовірну шпигунку РФ Марію Бутіну
ZIK
ZIK

Американська прокуратура проти того, щоби з-під варти випустили Марію Бутіну, ймовірну російську шпигунку. У США переконані, інакше уряд Російської Федерації допоможе їй утекти з країни.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У 2015 році на конференції за участі тоді ще кандидата в президенти США Дональда Трампа, росіянка Марія Бутіна поставила питання, яке почали цитувати ЗМІ всього світу: «Якщо вас оберуть президентом, які будуть відносини з моєю країною. Чи продовжите ви політику санкцій, які б'ють по економіці двох країн?». На що Трамп відповів: «Я знаю Путіна, ми порозуміємося».

Відтоді минуло вже три роки, і ось тепер, за збігом обставин, одразу після спільної конференції президента Дональда Трампа з Володимиром Путіним, громадянку Росії затримали американські правоохоронці. Марію Бутіну звинувачують у тому, що вона лобіювала інтереси іншої країни без відповідної реєстрації як іноземного агента.

За це їй загрожує до п’яти років позбавлення волі. Прокуратура стверджує, що вдаючи із себе активістку російської організації «Право на зброю», Бутіна намагалася налагодити контакти з представниками Республіканської партії, щоби потім використовувати їх задля інтересів Росії. Але сама Марія Бутіна, як і її адвокат Роберт Дрискол, усе заперечує. Мовляв, дівчина перебуває у США за студентською візою, тому що навчається в американському університеті у Вашингтоні.

«Ми поважаємо суд, але категорично не погоджуємося з тим, що дівчину неможливо звільнити. Вона ні в чому не винна студентка», – сказав адвокат Марії Бутіної Роберт Дрискол.

Прокуратура США наполягає на триманні під вартою російської громадянки. Адже, за їхньою інформацією, вона може звернутися до російської влади, яка допоможе втекти зі Сполучених Штатів Америки. Крім того серед офіційних звинувачень є й те, що вона начебто хотіла отримати потрібну посаду в американській організації, пропонувавши сексуальні стосунки.

У російському МЗС затримання Марії Бутніої назвали притягнутим за вуха. Мовляв, доказів жодних немає. А головна мета цього арешту – мінімізувати позитивний ефект від саміту президентів Росії та США.

«Притягнуті за вуха претензії до нашої співвітчизниці виглядають дуже дивно», – сказав спікер МЗС Російської федерації Марія Захарова.

Але насправді увагу серед американських журналістів до Марії Бутіної прикуто вже давно. У 2017 році журналістів «Washington Post» зацікавила надмірна активність, як для звичайної студентки.

«Ми спочатку подумали, що вона просто цікава персона, яка намагається розширити свої зв’язки з національною асоціацією зброї США», – говорив журналіст «Washington Post» Том Гамбурґер.

«Вона говорила, що захищає інтереси своєї організації. Але її питання до Трампа було точно не про зброю», – коментувала журналіст «Washington Post» Розайленд Гельдерман.

А ще раніше, коли жила в Росії, брала активну участь у мітингах під прапором, так званої, «Новоросії». Закликала росіян підтримати самопроголошені республіки «ДНР» та «ЛНР» гуманітарною допомогою та добровольцями.

У справі Марії Бутіної стрімко з’являються щораз нові факти. Цілком можливо, що вже найближчим часом світ матиме беззаперечні докази роботи російської громадянки на спецслужби Російської федерації.

Нагадаємо, Марію Бутіну арештували у США за підозрою у шпигунстві на користь Кремля та в тому, що вона «мала стосунки» з впливовим американцем і підтримувала контакти з Федеральною службою безпеки Росії.

Із Вашингтона Олег Решетняк, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 20:11 :36