четвер, 19 липня, 2018, 14:41 Економіка
Центр інтегрованих послуг в Одесі – єдиний в Україні, адаптований до європейської системи
<nbsp;>

Нещодавно відкритий в Одесі Центр інтегрованих послуг на цей час є єдиним центром в Україні, де надання соціальних та адміністративних послуг максимально адаптоване до європейської системи. Такий досвід Одеси ініціюють передати іншим регіонам України.

Про це йшлося 18 липня під час спільного виїзного засідання в Одесі Комітету Верховної ради України з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення з представниками місцевих та регіональних органів виконавчої влади та громадських організацій. Інформують «Українські новини».

Майданчиком для діалогу обрали Одеський Центр інтегрованих послуг на вул. Косівській, де створені всі умови для проведення таких зустрічей, що, як наголосив мер Одеси Геннадій Труханов, визначають вектор розвитку соціальної політики України. Міський голова Одеси зауважив, що в межах децентралізації влади на місця передали не тільки повноваження, а й зобов’язання, зокрема, щодо дбайливого витрачання бюджетних коштів.

«Як можна оцінити соціальну послугу? Скільки ми можемо витратити з бюджету для її надання? У скільки можна оцінити необхідність створення доступного середовища? Як можна оцінити, що людина реалізувала своє законне право отримати вчасно документи, довідку, оформити субсидію і так далі? Міська влада в рамках своїх повноважень не боїться брати на себе відповідальність і приймати рішення, спрямовані на соціальний захист населення», – наголосив Геннадій Труханов.

За оцінкою профільного міністерства, недавно відкритий в Одесі Центр інтегрованих послуг на цей час є єдиним центром в Україні, де надання соціальних та адміністративних послуг максимально адаптоване до європейської системи. Торік пропускна здатність в соціальних установах, які надають адміністративні та соціальні послуги, становила 3 тисяч осіб на місяць. Після відкриття Центру ця цифра досягла 15 тисяч відвідувачів щомісяця.

Народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін розповів, що особисто побував на прийомі в адміністратора Одеського Центру інтегрованих послуг. Нардеп зауважив, що буквально через кілька хвилин після реєстрації в електронній черзі потрапив на прийом і отримав вичерпну відповідь на своє питання.

«Такий Центр повинен бути в кожному місті, в якому людина відчуває себе не прохачем, а повноцінним партнером влади. Я радий, що зусиллями міста в Одесі такий Центр створений. Це приклад для мера кожного міста нашої країни», – зазначив Сергій Каплін.

Народний депутат, відзначивши роботу всієї команди соціального сектору Одеси, сказав, що вона має брати участь не тільки у впровадженні соціальної реформи, а й у її формуванні: «Я запросив мера Одеси Геннадія Труханова увійти до складу Соціальної Ради як представника від Одеської області. Нова Україна повинна бути такою, як Одеса».

Народний депутат України Наталія Королевська зауважила, що Одесі вдалося вибудувати ефективний соціальний діалог, коли на єдиній платформі соціального захисту об’єдналися представники всіх рівнів влади і громадськість з однією метою – вироблення спільних професійних рішень. Депутат також зазначила, що в новому Центрі робота організована на вищому рівні.

<nbsp;>

«Багатодітні мами завжди наводять приклад того, що в Одесі розробили соціальні програми підтримки дитинства та материнства, особливо для багатодітних сімей. Крім того, побувавши тут, я можу дійсно сказати, що в Одесі створено якісний Центр, де швидкість проходження і оформлення соціальних послуг дуже зручні для людей. Ось приклад, коли на рівні місцевої влади змогли знайти дуже якісне рішення, яке допомагає людям користуватися належними їм за законом пільгами, компенсаціями та необхідними рішеннями. Ми передамо досвід Одеси в інші області України», – обіцяла Наталія Королевська.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 00:40 :48