четвер, 19 липня, 2018, 12:12 Регіони
Серед іноземних працівників на Волині найбільше китайців

Понад третину серед іноземних громадян, які легально працюють на підприємствах Волині, становлять китайці.

Про це IA ZIK повідомили у відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості.

«В Україні роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на на підставі дозволу, що видає територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції. Станом на 1 липня 59 роботодавців використовують працю 103 іноземних громадян на підставі виданих дозволів. Це єдина платна послуга служби зайнятості, яка надається працедавцям на обласному рівні», – розповів директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

За його словами, розмір плати за видачу або продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства залежить від категорії іноземців та строку, на який видається (продовжується) дозвіл. Так, від 1 до 3 років – для категорії засновників та учасників підприємств, розмір плати становитиме 6 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому подані документи (у 2018 р. – 10572 грн).

Для отримання або продовження дозволу для найманого працівника до одного року потрібно заплатити 4 прожиткових мінімуми (7 тис. грн). Якщо ж документи потрібно оформити лише на термін до 6 місяців, то в такому випадку потрібно сплатити суму, рівну 2 прожитковим мінімумам (3,5 тис. грн). Усі кошти надходять на рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Директор Волинського обласного центру зайнятості зазначив, що цього року на рахунок Фонду вже надійшло 606,1 тис. грн за видачу або ж продовження дії дозволу на застосування праці іноземців.

Так, Роман Романюк зазначив, що географія іноземців представлена 19 державами: Китай – 38, Польща – 17, Туреччина – 13, Білорусь – 8, Литва – 7, Німеччина – 4; Італія – 3; Росія – 3; Словаччина – 2; Азербайджан – 2; Нідерланди – 2, інші – Швеція, Сербія, Болгарія, Узбекистан, Вірменія, Молдова, США, Лівія.

Директор Волинського обласного центру зайнятості розповів, що у кваліфікаційному розрізі 52% – представники інших країн, які обіймають керівні посади, а 48% – кваліфіковані працівники.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 12:55 :00