live
Новини » Події

Перевірка буде: Суд відмовив у забезпеченні позову екс-ректора Одеського медуніверситету

Сьогодні Приморський суд Одеси відмовив колишньому ректору Одеського національного медуніверситету Валерію Запорожану у забезпеченні позову щодо заборони перевірки комісії МОЗ.

Інформує видання «Варта».

Як ідеться у публікації, Приморський суд під головуванням судді Бойчука Андрія Юрійовича виніс рішення у позові відмовити, заяву Валерія Запорожана про забезпечення позову до подання позовної заяви до МОЗ України про визнання незаконним Наказу про проведення комісійної перевірки; скасування наказу щодо звільнення ректора – повернути заявнику.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у 15-денний термін.

Нагадаємо, що позавчора, 17 липня, міністр охорони здоров’я Уляна Супрун підписала наказ про звільнення ректора Одеського національного медуніверситету Запорожана. Причина – грубе порушення трудових зобов’язань за контрактом. «Останньою краплею» для прийняття рішення стало те, що ректор зірвав перевірку, яку МОЗ скерував до університету.

Комісія Міністерства охорони здоров’я прибула з перевіркою до Одеського медуніверситету 16 липня. Проте члени комісії не змогли отримати в адміністрації вишу доступ до матеріалів і документів. Водночас, Валерій Запорожан подав позов до Приморського районного суду з метою заборонити проведення перевірки.

Перше засідання суду фактично не відбулося і було перенесене на сьогодні, 19 липня. Сам екс-ректор університету на засідання суду не з’явився з огляду на госпіталізацію після ознайомлення з наказом про звільнення. Присутні на засіданні суду представники громадськості скандували гасла про причетність Запорожана до корупції.

Як ідеться у публікації, після наказу про звільнення в університеті складалася напружена обстановка. Станом на ранок 18 липня одночасно намагалися працювати два в. о. ректора: один, призначений наказом МОЗ, другий – нібито наказом Запорожана. Окрім того, університет «мінували» по телефонному дзвінку. Адвокат вишу вчора уточнила, що виконуючим обов’язки ректора після виходу Запорожана на лікарняний став Юрій Бажора, який є проректором з науково-педагогічної роботи. Втім, як з’ясувалося, той сам призначив себе в.о. ректора, у зв’язку з чим вже став об’єктом подання до правоохоронних органів за перевищення службових повноважень. Врешті решт, проректор ОНМедУ Юрій Бажора під час переговорів з представником міністерства погодився підписати наказ МОЗ про звільнення екс-ректора В.Запорожана та призначення виконуючим обов’язки керівника вишу Костянтина Аймедова, ідеться у публікації.Loading...
Loading...
Loading...