Опіум з Угорщини в Україну: на Закарпатті викрили масштабну мережу наркобізнесу

Фото: Військова прокуратура Західного регіону України

Вчора, 18 липня, на Закарпатті внаслідок спланованої спецоперації військової прокуратури Західного регіону та Департаменту протидії накрозлочинності Нацполіції України була затримана група осіб, які причетні до виготовлення та збуту наркотиків, що незаконним чином завозилися із сусідньої Угорщини.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Начальник слідчого управління військової прокуратури Західного регіону України Нарімана Сулейманова розповів про деталі спецоперації.

«Із квітня цього року нами велося документування фактів про те, що певні жителі Закарпатської області завозили із закордону наркотичну сировину – опій-сирець. В подальшому із нього виготовляли дозовані наркотики, які реалізовували в інших містах на території нашої держави. У ході оперативних закупок були задокументовані протиправні дії відповідних осіб. Нами під час слідчих дій було придбано 3,5 літри опію. На чорному ринку вартість такої партії сягає близько 15 млн грн», – повідомив Наріман Сулейманов.

Також Наріман Сулейманов відзначив, що вчора відбулося понад 20 обшуків. Під час придбання останньої частини запланованої партії наркотиків один із злочинців почав втікати на транспортному засобі. Його дії загрожували безпеці перехожих. Тому працівниками спецоперації було застосовано зброю, щоб затримати правопорушника.

Начальник відділу оперативних розробок у Західному Регіоні Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України Назарія Шапальчука зазначив, що це велика мережа наркобізнесу на Закарпатті.

«Це кримінальна група із чітко вираженим розподілом ролей, тут і виконавці, і організатори. Вони налагодили канал постачання наркотиків з республіки Угорщина до нашої країни. Вчора ми завершилися певний етап даної спецоперації. Відбулося вилучення речових доказів і даних наркотичних засобів. Наша мета – закрити міжнародний канал постачання опію в Україну», – уточнив Назарій Шапальчук.

Загальна кількість вилученого опію-сирцю – 7, 5 кг, а це понад 150 тис. доз наркотичного засобу.

Зараз триває досудове розслідування і дані про затриманих не розголошуються, оскільки відбуваються слідчо-оперативні дії із пошуків інших фігурантів цього наркобізнесу. Однак, як зазначили силовики, серед затриманих закарпатців є як українці, так і представники національних меншин, які поєднані із місцевим криміналітетом.

Затриманим загрожує до 12 років позбавлення волі.

 

Нагадаємо, вранці повідомлялось, що на Закарпатті затримали банду наркоділків. Також додамо, що на Херсонщині виявлено теплиці з коноплею.

Loading...