Корчинська до Муженка: Хочете обійтися без штабу волонтерів? Розрахуйтесь із лікарнями самі

ZIK

Учора «кишенькові волонтери», які є наближеними до начальника Генерального штабу, зробили спробу скомпрометувати медичних добровольців і добровольців, які допомагають ЗСУ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України (фракція Радикальної партії) Оксана Корчинська.

Народний депутат розповіла, що волонтерів і добровольців звинуватили у спробі «переписати» історію війни через заяви про те, що війну можна виграти і повернути свою землю, а також через те, що волонтери та добровольці не згідні з експертизою Генштабу ЗСУ щодо втрат на Донбасі.

«Я зараз звертаюся до начальника Генерального штабу генерала армії Муженка. Позаяк я знаю, що ви дивитеся інтернет і пости для вас багато означають, я думаю, що ви спостерігаєте за тим, що роблять ваші «кишенькові волонтери», яких ви «спустили» на добровольців і на мене як на медичного координатора. Тому що ми діємо щодо евакуації як цивільного, так і військових за наказом від 13.05.2015 року. Це той штаб, який мені вдалося, уже будучи народним депутатом, зробити і підписати – тут п’ятеро міністрів підписалися», – зазначила Оксана Корчинська.

З її слів, до цієї дати волонтери діяли нелегально, оскільки, згідно з бюджетним кодексом, щоразу, коли надається медична допомога у цивільних закладах охорони здоров’я, то Міноборони має сплачувати за надання такої допомоги. Оксана Корчинська пояснила, що напрацьоване положення стосувалося евакуації травмованих, поранених із зони АТО чи ООС на цей час, коли йдеться про те, що допомога надається за єдиним алгоритмом у межах бюджетного фінансування.

«Тільки таким чином ми могли надавати допомогу. У нас є на цей момент 11 стабілізаційних пунктів – це цивільні лікарні, де є військові лікарі, де ліки ми завозимо від МОУ. Але допомагають нам цивільні лікарі за рахунок, у тому числі, місцевого бюджету. Ми рятуємо життя як поранених військовослужбовців, так і цивільного населення. Це один алгоритм для всіх», – пояснила Оксана Корчинська.

Гостя програми заявила, що вчора волонтери, які є наближеними до начальника Генерального штабу, спробували заявити, що цей штаб недійсний.

Оксана Корчинська наголосила, що якщо у Генштабі говорять про те, що волонтерський штаб не дійсний, то очільник Генштабу має бути готовий оплатити з травня лікарні ім. Мечникова ті послуги, які вони надали, на кілька мільйонів гривень, а також, якщо штаб не діє, слід заплатити комунальним закладам – стабілізаційним пунктам.

«Тому якщо ви поставили за мету просто компроментувати медичних добровольців і добровольців, які допомагають ЗСУ… і зруйнувати все, що ми досягнули за чотири роки, я хочу вам заявити категорично, що ми вам це не дамо. Ми зможемо втримати ситуацію», – наголосила Оксана Корчинська.

Loading...