четвер, 19 липня, 2018, 11:58 Регіони
На Закарпатті просять ЦВК створити угорський виборчий округ на парламентських виборах
Фото: otg.cn.ua
Фото: otg.cn.ua

Угорці Закарпаття просять ЦВК створити угорський виборчий округ на парламентських виборах 2019 року.

Про це йдеться у офіційному листі лідера Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Ласло Брензовича, з яким він звернувся до керівництва Центральної виборчої комісії, – повідомляє видання Mukachevo.net

У своєму листі Брензович посилається на 18 статтю діючого Закону «Про вибори народних депутатів», в якій йдеться про те, що виборчі округи повинні утворюватися в тому числі з врахуванням проживання національних меншин. Відтак, просить ЦВК утворити окремий угорський виборчий округ на базі Берегівського та Виноградівського районів, а також частин Ужгородского та Мукачівського районів, де компактно проживають представники угорської нацменшини.

Ласло Брензович також згадує в листі, що неодноразово звертався з аналогічним проханням перед парламентськими виборами 2014 року, але тоді ці звернення ЦВК проігнорувала.

Зауважимо, що на останніх парламентських виборах Закарпатті було 6 мажоритарних виборчих округів. Найбільша кількість угорців була зосереджена у виборчому окрузі №73 з центром у місті Виноградів. Саме на базі цього виборчого округу КМКС пропонує утворити угорських мажоритарний округ, дещо змінивши межі цього округу – додавши до нього окремі села Мукачівського та Ужгородського районів, які прилягають до Берегівського району, де проживає найбільше угорців.

Слід зауважити також, що подібний виборчий округ, який ще часто називають Притисянським (від назви річки Тиса, вздовж якої проживає на Закарпатті угорська нацменшина), вже існував на парламентських виборах в Україні у 1998 році та практично зберіг свої межі на виборах 2002. За підсумками обох кампаній від цього округу до ВР проходив саме кандидат від угорської нацменшини: в 1998 році це був Міклош Ковач, у 2002 – Іштван Гайдош.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:56 :23