четвер, 19 липня, 2018, 22:22 Події
На Хмельниччині соцпрацівницю звинувачують у споюванні 67-річної пенсіонерки – жінка в лікарні
ZIK
ZIK

На Хмельниччині 67-річну пенсіонерку привезли до лікарні дуже виснаженою. Лікарі певні, жінку поїли спиртним і навмисно морили голодом, аби та переписала своє майно на соціального працівника.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У реанімацію райлікарні 67-річну жінку в критичному стані привезла швидка. Пенсіонерка вже нікого не впізнавала й не орієнтувалась у часі.

«Вона була вкрай виснажена, недоглянута, свідомість була затьмарена. З анамнезу було відомо, що вона зловживала алкоголем протягом тривалого часу. Частково все і цим зумовлено, частково було виснаження, бо вона недоїдала», – сказав завідувач відділу реанімації Ярмолинецької райлікарні Василь Терехівський.

Односельці кажуть, до такого стану жінку довела працівниця соціальної служби. Замість продуктів носила пенсіонерці спиртне. А коли тій відмовили ноги, просто зачинила її в будинку і нікого до неї не пускала.

«Носила жінці горілку й доводила її до кондиції. Соцпрацівниця так її споїла, що вона стала алкоголіком», – розповіла жителька с. Слобідки-Глушківецької Євгенія Брусевич.

«Принесу їй молока, щось зварю їсти, поставлю на підвіконник. Я казала: Наталя, чому ти мене від неї відгородила, я б їй хоч води принесла, а ти її закрила на замок. Вона не давала мені навіть у вікно заглядати», – прокоментувала сусідка постраждалої Альбіна Урбан.

Сусіди звернулися в поліцію й викликали сина пенсіонерки, який був на заробітках. Коли приїхав, чоловік виявив, що торік мати оформила заповіт і все, що мала – будинок і землю, переписала на соцпрацівницю.

«Не знаю, яким шляхом і які в них були балачки. Я не знаю, чи під тиском, чи під будь-яким іншим приводом вона це зробила, але вона оформила на неї заповіт. Усі документи зараз є у соцпрацівника», – розповів син постраждалої Руслан Пастернак.

Сільський староста вневнений, що соцпрацівниця зумисне споювала пенсіонерку й залишала її під замком, аби якомога швидше заповіт набрав чинності.

«Видно, що вона її споювала, і в стані алкогольного сп’яніння вона все записала на соцпрацівника. Тому що такого не може бути, що рідна мати не залишила рідному сину з майна нічого, а віддала соцпрацівникові», – наголосив староста Слобідко-Глушківецького сільради Микола Гринчак.

Сама ж соцпрацівниця не заперечує, що приносила бабусі спиртне. Але каже, що та сама просила. А замикала в будинку з добрих намірів.

«Я закривала її, не заперечую цього. Вона не ходить, і щоб до неї не прийшли алкоголіки та не вбили бабу. Заповіт зробила, він мені в принципі не потрібен. З алкоголю, що я єдине приносила з магазину, це періодично було «три сімерки», бо вона хотіла часом вина», – сказала соцпрацівниця Ярмолинецького територіального центру обслуговування пенсіонерів Наталя Легка.

А ось директорка територіального центру соціальної допомоги переконана, що її підлегла справді вчинила злочин. Проте звільнити її з роботи поки що не можуть.

«Я повинна зробити розслідування згідно із законодавством. Запит робить департамент, який має право це зробити. Після цього почнуть з'ясовувати всі обставини», – прокоментувала директор Ярмолинецького територіального центру обслуговування пенсіонерів Лариса Василик.

Також поліція вже вивчає усі обставини і навіть відкрила провадження.

«За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч.1,статті 135 ККУ – залишення в небезпеці. Під час перевірки якщо ще щось буде з’ясовано, будуть ще порушенні статті КК», – зазначив керівник Ярмолинецького відділу поліції Юрій Краковецький.

Правоохоронці кажуть, що тривалість розслідування залежить від стану здоров’я пенсіонерки, бо зараз вона не може свідчити.

До слова, від реальності не втекти, в Україні нараховується близько 12 млн пенсіонерів, багато з яких виживають за мінімальні ресурси. Одні з тих, хто регулярно допомагають старшим людям, – це соціальні працівники, чий досвід вражає неймовірно цікавими деталями, пов’язаними з роботою із пенсіонерами.

Лідія Пугач, Хмельниччина, «Перші про головне»

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 08:21 :09