четвер, 19 липня, 2018, 17:55 Події
Михальчишин: У «ДНР» мобілізація, що може передувати наступу. Нам потрібні симетричні дії
Проросійські бойовики на Донбасі. Фото: EPA-EFE/ALEXANDER ERMOCHENKO
Проросійські бойовики на Донбасі. Фото: EPA-EFE/ALEXANDER ERMOCHENKO

На території так званої «ДНР» відбувається мобілізація, що може свідчити про підготовку нового витка агресії на Донбасі.

Про це ІА ZIK заявив екс-нардеп, кандидат політичних наук, радник голови СБУ (2015-2016 рр.) Юрій Михальчишин, коментуючи відповідне оголошення, яке розклеюють у Донецьку і в якому закликають «громадян чоловічої статі від 18 до 55 років» в обов’язковому порядку прибути у «відділ воєнного комісаріату».

Оголошення про мобілізацію в Донецьку
Оголошення про мобілізацію в Донецьку

Він зазначив, що ця інформація здобута оперативним шляхом і свідчить вона про те, що на території т. зв. «ДНР», підконтрольної Російській Федерації, проводяться заходи мобілізаційної підготовки, а це зазвичай передує активізації бойових дій на фронті.

За цією ж інформацією, додав Михальчишин, до підготовчих заходів залучають жіноче населення Донецька з медичною освітою або з досвідом роботи у медичних закладах.

«Це теж є непрямою ознакою того, що в них, можливо, очікується наплив поранених від бойових дій. Тому це вкрай важливий сигнал, який тим, хто в нас приймає рішення у безпековій сфері, треба сприйняти дуже серйозно», – відкреслив він.

Щодо ширшого контексту, то Юрій Михальчишин нагадав про зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна в Гельсінкі й агресивні заяви міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, а також те, що вже фактично два місяці відбувається блокада українського і міжнародного судноплавства в Азовському морі.

«Окрім прибережних вод, Україна практично втратила контроль над акваторією Азова. І разом із цими підготовчими заходами на території т. зв. «ДНР» це може бути свідченнями підготовки до чергового витка агресії», – підкреслив він.

«У такій ситуацій треба приймати адекватні рішення. Як нарощувати симетричні заходи – тобто піднімати на перепідготовку резервістів оперативного резерву, так і для профілактики, наприклад, націоналізувати декілька російських стратегічних підприємства в Україні. Зокрема, тих, які у сфері енергетики є життєво важливими – скажімо, націоналізувати обленерго, які контролюються російським капіталом», – зазначив Юрій Михальчишин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 10:08 :20