четвер, 19 липня, 2018, 16:11 Економіка
Міністр пояснив, чому Ігор Смілянський написав заяву на звільнення з «Укрпошти»
ZIK
ZIK

Під керівництвом Ігоря Смілянського компанія «Укрпошта» відродилася, вийшла на зовнішній ринок – почала співпрацю з Китаєм і США. Тому зусилля генерального директора мають бути оцінені по заслузі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив міністр інфраструктури Володимир Омельян.

«Ніхто не дає гарантії, що маючи високу заробітну плату, людина буде краще працювати. Але від 2015 року ми поступово виступаємо за те, щоб керівники державних підприємств отримували ринкові зарплати», – каже Володимир Омельян.

Він вважає, що необхідно переконати людей із приватного сектору перейти у державний.

«Не можна допустити, щоб державні підприємства стали банкрутами, завдали збитків платникам податків. Тому маємо залучити людей з приватного сектору перейти у державні компанії. Наразі переваги є дуже відносними. Адже з першого дня ти потрапляєш під приціл всіх правоохоронних органів, а кожен твій крок перевіряється», – розповідає міністр.

Альтруїстів, які працювали б на державній роботі, знайти дуже важко, наголошує експерт.

«Поки що не приватизовано три з половиною тисячі державних підприємств. Гадаю, альтернатива є. Потрібно, перш за все, запровадити державний контроль і звірити декларації працівників компаній, бо є різні результати», – коментує міністр.

 Володимир Омельян зізнався, що найбільше пишається роботою керівників «Укрпошти», адміністрацією морських портів та «Укравтодором». Також він звертає увагу на компанію «Нафтогаз».

«На мою думку, премії працівників «Нафтогазу» можна трактувати по-різному. Команда Андрія Коболєва зберегла для України мільярди доларів, допомогла відстояти нашу політичну і економічну незалежність. Без цього ми би були знову на колінах перед окупантом, випрошували подачки, щоб врегулювати ситуацію на газовому ринку», – переконаний експерт.

Водночас розмір премій працівників «Нафтогазу» міністр вважає питанням дискусійним.

«Мабуть, треба вводити якісь правила, сформувати верхні планки. Варто об’єктивно оцінювати ситуацію і у людей мусить бути мотивація працювати. Я переконаний, що у Стокгольмському арбітражу їм неодноразово пропонували закрити справу за особисті вигоди. Але вони виграли для України суд і держава має їм подякувати за роботу», – коментує міністр.

Також Володимир Омельян торкнувся теми добровільного звільнення генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

«Він вчинив у корпоративному дусі західних компаній. Коли у нього закінчився контракт – написав заяву на звільнення. Це звучить дивно для чиновників, керівників компаній, але це правильна культура, яку ми прищеплюємо в Україні. До того ж, в Ігоря Смілянського є повна політична незалежність, моя підтримка. Він вказував на те, що в Україні зарплати не відповідають ринку. Я згідний з цією проблемою. І всіляко пояснюю, що компанія, яка на тендерах зекономила півмільярда гривень, має отримати винагороду», – наголошує експерт.

Міністр підкреслює: заслуга Ігоря Смілянського у розвитку держаної компанії є величезною, адже йому вдалося вести боротьбу зі злочинами. Раніше крадіжки на «Укрпошті» були стандартною ситуацією.

«Про це ніхто не говорив, а компанія тихо вмирала і всі вважали, що це нормально. Зараз, завдяки Смілянському, фірма стає потужним гравцем на ринку поштових переказів. Ба, навіть більше! Виходить на зовнішні ринки, співпрацює з Китаєм, США. Дякуючи команді Смілянського, аеропорт «Бориспіль» стає вантажним хабом з пересилки перевезень. Тому вважаю, що його люди і він мають зберегтися на посадах. Я вдячний Президенту і прем’єр-міністру, які підтримують його у реформах. Надіюся, що ми знайдемо формулу гідної компенсації його зусиль у реформуванні компанії. Адже, порівняно, у нього невисока зарплата», – додає Володимир Омельян.

Нагадаємо, другого липня генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський написав заяву про відставку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 06:06 :29