Корупція при вступі у виші: поліція затримала хабарників у трьох областях

Фото: Національна поліція України

18 липня працівники територіальних управлінь захисту економіки Нацполіції затримали працівників вищих навчальних закладів Черкаської, Сумської та Одеської областей під час одержання ними неправомірної вигоди. Суми коливалися від 5 тисяч гривень до 5 тисяч доларів США.

Про це повідомляється на офіційному сайті Нацполіції.

В Одесі оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції спільно з працівниками прокуратури Одеської області задокументували злочинну діяльність посадових осіб однієї з Одеських академій.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Декан та завідувач лабораторії вимагали від трьох абітурієнтів 5 тисяч доларів США. За цю суму вони пообіцяли допомогти майбутнім студентам зі вступом до навчального закладу. Затримали фігурантів під час одержання хабара.

Окрім 5 тисяч доларів США, які отримали фігуранти, правоохоронці вилучили також 4 конверти, в яких були зазначені прізвища інших абітурієнтів. Всередині конвертів були кошти загальною сумою 2 тисячі 600 доларів США та 2 тисячі 500 гривень.

На Черкащині за успішне складання вступних іспитів та зарахування до навчального закладу декан одного з інститутів вимагав від абітурієнта понад 5 тисяч гривень.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Затримали декана працівники Управління захисту економіки в Черкаській області Нацполіції, слідчі Уманського відділу поліції під процесуальним керівництвом Уманської місцевої прокуратури.

У Сумській області заступник директора вишу вимагав за вирішення аналогічного питання 10 тисяч гривень.

Фото: Національна поліція України
Фото: Національна поліція України

Під час одержання першої частини хабара, 2 тисяч гривень, посадовця затримали оперативники Управління захисту економіки в Сумській області Нацполіції під процесуальним керівництвом Охтирської місцевої прокуратури.

Кримінальні провадження відкриті за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Працівникам освіти загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років, з конфіскацією майна.

Правоохоронці встановлюють інші факти корупції працівників вишу.

Loading...