Новини » Суспільство 19 липня, 2018, 19:38
Експерт заявив про реванш старої бюрократії у війську
ZIK
ZIK

Проблема існує не лише з добровольцями – із армії йдуть кадрові військові через те, що там набирає сили стара армійська бюрократія.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник директора Українського інституту проблем екстремізму Богдан Петренко.

Нагадаємо, командувач операцією Об'єднаних сил Сергій Наєв заявив: «Що стосується людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, які не мають законного права мати зброю... Тепер особи, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій».

Гість програми нагадав: згідно з Мінськими домовленостями, Україна взяла на себе зобов’язання, що жодних структур, окрім ЗСУ, на Донбасі не має бути. Богдан Петренко, коментуючи заяву Сергія Наєва, зауважив, що це – слова посадової особи, яка не могла сказати про те, що дозволяє добровольчим батальйонам перебувати на лінії зіткнення.

«Він не може заявити про те, що на лінії зіткнення перебувають особи, які входять до добровольчих батальйонів. Якщо би він це заявив, це було би використано проти України, в тому числі, звинувачення відбулися б про порушення Мінських домовленостей», – зазначив експерт.

Гість програми зауважив, що сьогодні Україна зацікавлена в тому, щоб зберегти себе у Мінських домовленостях.

«Росії не проблема порушити Мінські домовленості, бо вона бачить, що світ фактично легалізує її діяльність у Криму та на Донбасі. Тому проблема тут для України, щоб зберегти своїх союзників на Заході», – пояснив Богдан Петренко.

Гість програми, відповідаючи на запитання, чому в Україні за чотири роки не змогли вирішити питання щодо добровольців, допомога яких і сьогодні потрібна, наголосив, що питання, чому діалог досі не налагоджений, насамперед, до державних інституцій.

«Питання більшою мірою полягає в тому, що держава не запропонувала тих преференцій, які задовольняли б добровольців. Швидше за все, їм пропонується просто стати Збройними силами України, інкорпоруватися в ЗСУ і виконувати ті самі функції, що й ЗСУ», – зазначив Богдан Петренко та додав, що проблема існує не лише із добровольцями – з армії йдуть кадрові військові через те, що там набирає сили стара армійська бюрократія.

Нардеп Оксана Корчинська додала, що нині Генштаб будує не Збройні сили, а відбудовує «радянську паперову армію».

«У такій армії більшість свідомих людей, у тому числі кадрових військових, не хочуть служити – ось у чому наша проблема», – наголосила нардеп.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:37 :57