Новини » Політика 19 липня, 2018, 20:37
Експерт із питань безпеки порівняв українські радикальні організації з більшовиками Леніна
ZIK
ZIK

Радикальні організації на кшталт С14 – це відповідь на вакуум небезпеки, який створився в українському суспільстві.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник директора Українського інституту проблем екстремізму Богдан Петренко.

Нагадаємо, підозрюваного у погромах табору ромів на Лисій горі у Голосіївському районі Києва координатора С14 Сергія Мазура взяли під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці. Йдеться про події 22 квітня, коли представники патріотичної організації С14 прогнали ромів із табору на Лисій горі та спалили їхні намети та речі.

Богдан Петренко наголосив, що якби держава, зокрема поліція, забезпечила повну безпеку громадян України, радикальні організації не з’явились би.

«Вони залишалися б на фронті та використовувалися виключно там, де в них є необхідність. Ці організації, які на сьогодні виникають – С14 та інші – це є відповіддю на той вакуум небезпеки, який створився в українському суспільстві. Тобто в українців створилася певна потреба в тому, щоб їм хтось гарантував цю безпеку. До МВС вже немає такої довіри, яка могла б гарантувати безпеку, і тому створюються саме такі організації», – зазначив гість програми.

Богдан Петренко зауважив, що є питання стосовно того, чи такі організації працюють самі, а чи їх хтось використовує.

«Це неоднозначно, наскільки ці організації є використовувані. Мені здається, що вони більш-менш самостійні. Вони можуть виконувати ті функції, які близькі державі, але лише у тому випадку, якщо це буде відповідати їхнім інтересам», – зазначив заступник директора Українського інституту проблем екстремізму.

Гість програми провів паралель із Леніним, який використав німецьку допомогу, щоб розвалити Російську імперію, діючи, однак, у власних інтересах, та наголосив, що аналогічно діють і радикальні організації сьогодні в Україні: «Вони, можливо, отримують інформацію, певні сигнали, які необхідні, від влади, але діють вони виключно у своїх інтересах».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:20 :08