Новини » Політика 19 липня, 2018, 12:19
Експерт про відставку Журжія: Зараз у парламенті справді важко працювати
ZIK
ZIK

У нинішньому парламенті справді склались досить важкі умови для роботи сумлінних депутатів. Тому через це справді представник «Самопомочі» Андрій Журжій міг написати заяву про складання своїх повноважень. Однак, ймовірно, йому просто не вдалось знайти спільної мови із керівництвом своєї фракції.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив кандидат політичних наук Андрій Багінський.

Коментуючи заяву нардепа від «Самопомочі» Андрія Журжія, він зазначив: це доволі рідкісний випадок, коли депутат добровільно йде на такий крок.

«Та, якщо він дійсно «несе відповідальність перед виборцями» та балотуватиметься на наступний термін, це нормальна європейська практика», – вважає Багінський.

Він зізнався: розуміє депутатів, які відмовляються працювати в нинішніх умовах – за відсутності коаліції чи постійних порушень регламенту. Мовляв, дуже складно бути «білою вороною», коли твої колеги «валять законопроекти».

«Тому тут його можна зрозуміти та погодитись, що протягом року значні ініціативи уряду будуть спрямовані на популізм і загравання з виборцями», – зазначив експерт.

За його словами, часто такі заяви з’являються, коли депутат не може знайти спільної мови із керівництвом фракції чи своїми колегами.

«Тим більше, якщо фракція – опозиційна, а депутат проходить у ряди коаліції чи щодо окремих питань хоче голосувати із владою. Тоді він заявляє, що складає свої повноваження. Однак, за це не назбирується голосів, бо коаліція цього не підтримує. Відповідно, людина залишається у підвішеному стані – нібито і далі перебуває у своїй фракції, але вже є таким собі вільним гравцем», – розповів Багінський.

Тому він переконаний: до цього рішення нардепа Журжія могли спонукати не лише особисті причини, а й неможливість перебувати у певній політичній конфігурації.

У свою чергу політичний експерт Кирило Молчанов зауважив: зазвичай подібні кроки роблять представники провладних партій. Тоді як Жулій – в опозиції.

«Чому тікають із опозиції – незрозуміло. Напевне, це теж загравання із виборцями. Можливо, наступного року ця людина намагатиметься пройти вже від іншої політсили. Зазвичай, після таких заяв не вистачає ще речення «Я йду в президенти», – наголосив Молчанов.

Та він переконаний: рано чи пізно депутати таки проголосують за таке рішення свого колеги. Однак, сама процедура може тривати місяцями.

«Все ж таки, якщо людина бажає, зазвичай це потім виконується. Однак, це жодним чином не вплине на ефективність роботи Верховної Ради. Рішення і далі ухвалюватимуть складно, а коаліції як, де-факто, не було, так і не буде, навіть, якщо виключити з парламенту депутата, який туди і так не входив», – зазначив експерт.

Він зауважив: можливо у «Самопомочі» теж виникла якась внутрішньо партійна дискусія. Адже, наприклад, наразі ця партія не висловлювала жодних заяв щодо того, кого висуватиме в президенти.

«До сьогодні є певна інтрига щодо того, чи буде Андрій Садовий йти в президенти. Можливо, там відбувається обговорення цього питання, тож комусь із їхніх груп просто може не подобатись таке рішення», – припустив Кирило Молчанов.

Як повідомлялося, народний депутат від «Самопомочі» Андрій Журжій написав заяву про складання депутатських повноважень. Мовляв, не бачить причин перебувати в парламенті, який призупинив роботу над втіленням ключових економічних реформ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 23:54 :46