Експерт: Із таким антирейтингом партії Яценюка може допомогти тільки диво

ZIK

Падіння рейтингів «Народного фронту» – хрестоматійний приклад того, що відбувається, якщо політики не виконують свої передвиборчі обіцянки. До того ж, у час, коли велика частина населення була задіяна у добровольчих чи волонтерських рухах, депутати не продемонстрували такої ж віддачі. Їм потрібно було створити власний фонд та пожертвувати своїми немалими статками заради армії.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Він переконаний: якби політики виконували хоча б половину своїх обіцянок, їхні рейтинги б не падали так стрімко.

«Говорячи про «Народний фронт», в український підручник політології це треба вписати прикладом того, як за однин рік рейтинги із першого місця можуть впасти до статистичної похибки», – наголосив Бала.

До того ж, на думку заступника директора Інституту соціології НАН України Євгена Головахи, за всю історію незалежної України жодна із партій ще не мала такого стрімкого падіння.

«Народний фронт» продемонстрував дивовижний ефекти. Їхнє ж правління припало на той час, коли у нас були суттєві економічні втрати. Потім були трагічні події із котлами. Тож це справило на психіку людей дуже важке враження, яке вони, насамперед, уособили в лідерах партії «Народний фронт». Мабуть, це сталось через те, що Яценюк тоді був прем‘єр-міністром», – припустив Головаха.

Окрім того, на думку Бали, тоді частина українців багато чим жертвувала, щоб зберегти добробут країни – розвивались добровольчі та волонтерські рухи. Натомість, політики не продемонстрували таких дій.

«Якби політики, що були при владі, продемонстрували свою готовність йти на певні жертви візуальними діями, скоріш за все, такого фіаско не сталося б», – переконаний Бала.

Адже, на його думку, тоді політики могли створити свій фонд для підтримки волонтерського руху.

«У чому була проблема сформувати фонд, щоб люди по всій країні не збирали 100 тисяч доларів на протези? Вони могли продемонструвати громадянам, що хоча й не йдуть на Донбас, все одно підтримують країну. Наприклад, за світової кризи 2008-го депутати у Прибалтиці одразу зменшили свої зарплати. Натомість наші отримували премії», – розповів експерт.

Тому він переконаний: із таким антирейтингом «Народному фронту» на виборах може допомогти «тільки диво». Наімовірніше, більшість членів цієї сили перейдуть до інших фракцій, проблеми виникнуть лише у її лідера – Арсенія Яценюка.

«Зараз він уособлює фракцію і є її реальним керівником. У іншій політичній силі адаптуватися йому буде досить важко, із психологічної точки зору психологічно», – зауважив Бала.

До того ж, навіть, враховуючи що у політика є реальні шанси виграти вибори по «мажоритарці», невідомо, чи він захоче бути «простим депутатом».

Loading...