Новини » Економіка 19 липня, 2018, 17:52
Екс-міністр економіки розповів, на скільки насправді зросла гривнева зарплатня українців
ZIK
ZIK

У порівнянні з травнем минулого року зарплата українців зросла на 27, 3%. Але не на 127,6%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив міністр економіки України в 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Зазначимо, що, за даними Державної служби статистики, середня заробітна плата українців у травні 2018-го року становила 8 725 гривень. Держкомстат повідомляє, що у порівнянні з травнем минулого року зарплата українців зросла на 127,6%.

Екс-міністр економіки Віктор Суслов заявив про певну маніпуляцію цифрами статистики щодо зростання зарплат українців.

«Насправді, у порівнянні з травнем минулого року, зарплата українців зросла на 27, 3%. Але не на 127,6%. 127% – це загальний темп зростання. Реальний приріст – 27%. Виявилося, що цей приріст удвічі вищий за темп інфляції. Тому людям і кажуть, що це позитивно.

Але на все потрібно дивитися у контексті минулих подій. От цього року в нас був практично стабільний курс гривні, основним фактором зростання зарплат стало те, що мінімальну зарплату було підвищено. Однак якщо подивитися на статистику глибше, ми побачимо, що 44% людей отримують заплату менше 6 тисяч гривень. Це досить низький рівень зарплати», – зауважив екс-міністр економіки.

Віктор Суслов також звернув увагу на те, що в Україні зростає рівень бідності населення.

«Якщо брати не лише «голі цифри», а співставити з рівнем бідності, то до бідних громадян у нас сьогодні відносяться 25% населення. До Майдану цей показник становив 15%. Не дивлячись на те, що зарплата в нас нібито росте, рівень бідності також зростає. Але ж при зростанні зарплат рівень бідності мав би зменшуватися.

Тому треба розуміти особливості статистики. Та загалом зростання зарплати – це добре. Але ми добре знаємо, яка в Україні мінімальна зарплата. За ці кошти неможливо вижити», – підсумував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:58 :41