live
Новини » Львів

Депутати втретє провалили голосування про затвердження договору з інвестором на реконструкцію трамвайного депо

Трамвайне депо у Львові. Фото: igor-salnikov.livejournal.com

Депутати Львівської міськради сьогодні втретє провалили голосування про затвердження інвестиційного договору з ТзОВ «Лем Стейшн» щодо реконструкції трамвайного депо на вул. Вітовського та створення там інвестором інноваційно-креативного простору. Двічі за це питання депутати голосували під час останньої сесії, проте також невдало.

Як інформує кореспондент ІА ZIK, під час останньої сесії 12-13 липня, депутати розглянули усі питання порядку денного і пішли на канікули. Позачергову сесію сьогодні зібрали, зокрема, і тому, що питання щодо затвердження інвестиційного договору з ТзОВ « Лем Стейшн» не було прийняте.

Як відомо, ця компанія була єдина, що подалася на конкурс з визначення інвестора для облаштування креативного простору у трамвайному депо на Вітовського, і була обрана переможцем. Серед її засновників відомі у місті підприємці: Тарас Добрянський, Олег Дрінь, Марк Зархін, Тарас Кицмей, Дмитро Косарєв, Олег Мацех.

Конкурс передбачав, що один з ангарів мали б облаштувати під коворкінги, виставковий центр, окремий ангар для публічних подій, дитячий простір. Загальна площа території становить приблизно 5 тисяч квадратних метрів.

Проект інвестиційного договору, який сьогодні не підтримали депутати, погоджував передачу інвестору в оренду будівель, споруд та приміщень трамвайного депо та встановлював розмір плати за оренду нерухомого майна та землі. Уповноваженою стороною договору мало б бути ТзОВ «Львівелектротранс».

«Передати в оренду ТОВ «Лем Стейшн» (як переможцю інвестиційного конкурсу з вибору інвестора для реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція трамвайного депо з метою створення інноваційно-креативного простору») будівель, споруд та приміщень. Додатково звільнити ТОВ «Лем Стейшн» від сплати орендної плати за користування об’єктом інвестування», – йдеться у проекті ухвали.

Згідно з договором, компанія мала б інвестувати у реконструкцію депо щонайменше 30 мільйонів гривень, закінчити усі роботи за 4 роки та протягом двадцяти років не змінювати функціонального призначення креативно-інноваційного простору.

Втім, до цього договору у депутатів виникли зауваження. Так, Петро Адамик заявив, що має інформацію нібито інвестори планують брати комерційний кредит на реалізацію проекту. Крім того, за його словами, немає гарантії, що на цій території не виростуть готелі та ресторани. Відтак, він запропонував перенести розгляд цього питання на вересень.

«Пропоную перенести це питання, щоб у вересні отримати чіткі гарантії, щоб не було ситуації, яка в нас є з футбольною ареною – стоїть руїна біля торгового центру «Victoria Garnens». Ми затвердимо (інвестиційний договір – авт.), коли будемо точно знати, хто за це відповідає», – заявив депутат.

Водночас, Ігор Телішевський обурився, що депутатам проект представляють без презентації, немає і співдоповідача від інвестора.

«Немає у світі жодної угоди, яка була б гарантована на 100%, але є таке поняття, як довіра. Я доволі добре знаю людей, які мають бажання реалізувати цей проект. Це пан Кицмей – один із засновників компанії Sоft Serve, це компанія, якою Львів гордиться. Мені приємно, що одним із інвесторів є Марк Зархін – людина, яка в місті збудувала прекрасні якісні заклади громадського харчування, в цьому проекті є пан Мацех, він фактично вибудував ЛКП «Лев». В цьому проекті також є люди, які представляють готель Леополіс. Це ті люди, які мають позитивне реноме, я їм довіряю», – відповів депутатам мер Андрій Садовий.

Та попри зауваження головного юриста міста, що конкурс уже був проведений, переможець – обраний і до вересня ця ситуація не зміниться, депутати не підтримали рішення про затвердження інвестиційного договору з ТзОВ «Лем Стейшн». «За» проголосували лише 25 депутатів.Loading...
Loading...
Loading...