четвер, 19 липня, 2018, 18:39 Політика
Депутат Барна вважає, що із зарплатнею в конвертах має воювати місцева влада
ZIK
ZIK

Контроль за легалізацією зарплат має здійснювати не держава, а ті органи, які отримують з цього зиск і прибуток. А податок із зарплат отримують місцеві бюджети.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат від БПП Олег Барна.

Зазначимо, що за даними Державної служби статистики, середня заробітна плата українців у травні 2018-го року становила 8 725 гривень.

Нардеп Олег Барна каже, що зарплата українців насправді є більшою.

«Адже дуже багато працівників на виробництвах отримують «ліву» зарплату, яка не обліковується. Є дуже багато таких випадків.

Але зміни внаслідок пенсійної реформи щодо необхідних 35 років стажу призвели до того, що  збільшилися внески до Пенсійного фонду. Люди отримують зарплату в розмірі 15-20 тисяч, але реєструють мінімальну – 3 700 гривень. Але навіть з тих грошей вже є якісь надходження до бюджету.

Тому для того, щоб показати реальну картину зарплат українців, потрібна повна легалізація робочих місць», – вважає народний депутат.

Водночас Олег Барна зазначив, що контроль за легалізацією зарплат має здійснювати не держава, а органи місцевого самоврядування.

«Зиск і прибуток із зарплат підприємств отримують місцеві бюджети. Тому прийшла децентралізація, де повноваження і кошти передалися на місцеві бюджети. Сільський голова, голова громади та місцеві депутати бачать, хто працює неофіційно і хто не платить податки. От має бути такий загальний контроль.

Верховна Рада прийняла ряд законодавчих актів щодо контролю за працею та недопущення нелегальної праці, але їх виконання треба забезпечити на місцях. Повірте, самій структурі не під силу це зробити. Має бути спільна дія державних контролюючих органів та тих, хто найбільше зацікавлений – органів місцевого самоврядування. Саме до них ідуть податки», – акцентував Олег Барна.

Депутат підкреслив, що несплата податків ­– найбільший злочин у державі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 01:10 :09