Новини » Суспільство 18 липня, 2018, 17:59
Запах кави сприяє підвищенню інтелектуальних здібностей, – вчені
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

На думку американських дослідників, запах кави сприяє підвищенню інтелектуальних здібностей, дозволяючи, зокрема, краще справлятися із завданнями з алгебри.

Відомо, що люди, що вживають каву у великих кількостях, мають більше шансів дожити до 100 років, ніж ті, хто взагалі не п’є цей напій. Вважається, що кава зменшує ризик серцево-судинних захворювань, діабету і деменції. Таке твердження справедливе і по відношенню до літніх людей, яким зловживати напоєм, звичайно, не варто: все добре в міру.

Кава незвично впливає на інтелектуальні здібності людини. Чашка цього напою бадьорить вранці і допомагає сконцентруватися при вирішенні повсякденних завдань. Причиною тому – кофеїн, алкалоїд пуринового ряду, відомий також як психостимулятор. Його вживання веде до стимуляції центральної нервової системи, посилення серцевої діяльності і прискоренню пульсу.

Вчені з Технологічного інституту Стівенса виявили ще одну цікаву властивість кави, що навіть аромат кави сам по собі здатний поліпшити інтелектуальні показники. Висновки дослідників опублікували в журналі MedicalXpress, повідомляє naked-science.

В рамках експерименту задіяли приблизно 100 студентів, які повинні були вирішити десять завдань з алгебри. Їх розділили на дві групи, які займалися в різних аудиторіях. В одній – відчувався запах кави, в той час як інше приміщення було позбавлене будь-яких виразних сторонніх запахів. Як виявилося, середній бал у студентів з першої групи був вище, незважаючи на те, що в їхньому випадку використовувався ароматизатор, який не містить кофеїну.

«Справа не тільки в тому, що аромат, схожий на каву, допоміг людям краще справлятися з аналітичними завданнями, що вже цікаво. Але вони (студенти) також думали, що впораються краще, і ми показали, що це очікування, принаймні частково, відповідає за більш високу продуктивність», – розповів один з авторів експерименту, професор Адріана Маджар.

Це може свідчити про якийсь плацебо-ефект кавового аромату і теоретично здатне розкрити психологічні механізми впливу, про які раніше наука мала обмежені уявлення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:30 :49