Замах на вбивство Бабченка: Суд розглядає справу в закритому режимі

Борис Герман, якого слідство вважає організатором замовлення Бабченка. Фото: hromadske.ua

Шевченківський суд Києва в закритому режимі розглядає клопотання головного слідчого управління СБУ та військової прокуратури щодо продовження терміну досудового розслідування у справі про замах на вбивство журналіста Аркадія Бабченка.

Про це повідомляє «Громадське» із зали суду.

Перед початком засідання суддя Євген Сидоров вирішив проводити розгляд справи в закритому режимі. На цьому наполягав представник обвинувачення прокурор військової прокуратури Роман Циб.

На засіданні також присутні двоє затриманих підозрюваних:

Бориса Германа, якого заарештували ще в травні на наступний день після імітації вбивства Бабченка, вважають організатором замовлення та інкримінують організацію теракту щодо журналіста.

А також Тарас Стельмашенко, мешканець Черкас, якому Герман начебто купував квитки із Ростова-на-Дону в Київ на замовлення іншого підозрюваного – В’ячеслава Пивоварника, якого вважають замовником вбивства і який наразі перебуває у розшуку.

СБУ та військова прокуратура підозрюють Стельмашенка в організації терористичної групи, яка начебто проходила у Ростові інструктаж щодо майбутніх диверсій в Україні.

Нагадаємо, 29 травня з’явилася інформація, що в Києві скоєно замах на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка. Повідомлялось, що йому вистрілили в спину в його будинку і що він помер у кареті швидкої дорогою до лікарні. 

Начальник Головного управління поліції Києва Андрій Крищенко заявив, що найбільш вірогідною версією вбивства Аркадія Бабченка є його професійна діяльність.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу про вбивство в Києві російського журналіста.

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) нагадала, що Бабченко був «лютим критиком» президента РФ та закликала розпочати розслідування його вбивства.

«Ще рано говорити про те, хто стоїть за вбивством російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка в Києві, але політичні вбивства є однією з тактик, що застосовуються Росією для дестабілізації України», – заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив на засіданні Радбезу ООН.

30 травня під час прес-конференції голови СБУ Василія Грицака стало відомо, що Аркадій Бабченко живий і що інсценізація його вбивства була спецоперацією Служби безпеки для викриття замовників злочину.

За інформацією правоохоронців, життя журналіста Бабченка російські спецслужби «оцінили» в 40 тисяч доларів.

Також СБУ оприлюднила два відео із затриманням замовника «вбивства» та фрагментом розмови між замовником та виконавцем.

Президент Петро Порошенко доручив забезпечити Бабченка та його сім’ю цілодобовою охороною.

31 травня суд заарештував Бориса Германа, підозрюваного в організації «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка. Сам підозрюваний назвав замовника з фонду Путіна.

Loading...