Новини » Світ 18 липня, 2018, 15:24
ЄС почав перевірку готовності Македонії і Албанії для переговорів щодо вступу
Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT
Фото: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Європейський союз почав процесс перевірки готовності Македонії та Албанії для початку переговорів щодо вступу до блоку.

Про це повідомив єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган під час візиту до Скоп’є, пише «Європейська правда».

«Сьогодні ми офіційно розпочали процедуру перевірки з Македонією та Албанією, визначивши шлях для відкриття переговорів про вступ в наступному році. Велика мотивація продовжувати і інтенсифікувати реформи!», – написав Ган у Twitter.

Процес перевірки зобов’язує Македонію та Албанію мобілізувати всі свої можливості для виконання передумов для офіційного початку переговорів щодо вступу до ЄС.

Двом країнам було висунуто декілька ключових умов, зокрема, завершення судових реформ, активне розслідування та винесення вироків у справах про корупцію на високому рівні, реформи секторів розвідки та безпеки та реформа у сфері державного управління.

Наприкінці червня міністри закордонних справ країн ЄС відклали початок переговорів про вступ з Албанією і Македонією до літа 2019 року через спротив Франції, Нідерландів і Данії.

Міністри вирішили, що дадуть зелене світло початку переговорів наступного року, а не зараз, як цього хотіла Греція на тлі історичної угоди щодо зміни назви Македонії.

Нідерланди, зокрема, наполягають, що для початку переговорів про членство в ЄС зміни назви недостатньо, а країни мають відповідати двом базовим критеріям верховенства права та адміністративної спроможності для початку переговорів.

В той же час, Македонія вже отримала згоду від лідерів Північноатлантичного альянсу на саміті в Брюсселі про відкриття переговорів про членство в НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 10:51 :54