Справа Бабченка: Суд продовжив досудове розслідування ще на півроку

Шевченківський суд Києва продовжив термін досудового розслідування справи щодо замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка ще на шість місяців.

Відповідне рішення ухвалив суддя Євген Сидоров, розповів адвокат підозрюваного Тараса Стельмашенка Віктор Губський, повідомляє «Громадське».

Суд розглядав клопотання слідчих Служби безпеки та Головної військової прокуратури у закритому режимі через позицію прокурора Романа Циба, який наполягав на необхідності зберігати таємницю слідства та на захисті фігурантів справи.

Нагадаємо, 29 травня з’явилася інформація, що в Києві скоєно замах на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка. Повідомлялось, що йому вистрілили в спину в його будинку і що він помер у кареті швидкої дорогою до лікарні. 

Начальник Головного управління поліції Києва Андрій Крищенко заявив, що найбільш вірогідною версією вбивства Аркадія Бабченка є його професійна діяльність.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу про вбивство в Києві російського журналіста.

Міжнародна федерація журналістів (IFJ) нагадала, що Бабченко був «лютим критиком» президента РФ та закликала розпочати розслідування його вбивства.

«Ще рано говорити про те, хто стоїть за вбивством російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка в Києві, але політичні вбивства є однією з тактик, що застосовуються Росією для дестабілізації України», – заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив на засіданні Радбезу ООН.

30 травня під час прес-конференції голови СБУ Василія Грицака стало відомо, що Аркадій Бабченко живий і що інсценізація його вбивства була спецоперацією Служби безпеки для викриття замовників злочину.

За інформацією правоохоронців, життя журналіста Бабченка російські спецслужби «оцінили» в 40 тисяч доларів.

Також СБУ оприлюднила два відео із затриманням замовника «вбивства» та фрагментом розмови між замовником та виконавцем.

Президент Петро Порошенко доручив забезпечити Бабченка та його сім’ю цілодобовою охороною.

31 травня суд заарештував Бориса Германа, підозрюваного в організації «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка. Сам підозрюваний назвав замовника з фонду Путіна.

Loading...