середа, 18 липня, 2018, 19:17 Політика
Про появу нових методів тиску на прокурорів у справах Майдану поінформував Сергій Горбатюк
ZIK
ZIK

Після реорганізації Департаменту спецрозслідувань у керівництва Генпрокуратури з’явилося багато додаткових адміністративних можливостей підштовхувати прокурорів до якихось незаконних рішень чи впливати на їхнє розслідування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Сергій Горбатюк, відповідаючи на запитання, у чому проявляється тиск на управління, зазначив, що спочатку це було у форматі запитів, на кшталт, можливо, хтось буде свідком, чи питань про закриття проваджень.

«Але після того, як наша позиція була чіткою, що ми діємо виключно на підставі зібраних доказів і на підставі закону, то зі сторони керівництва вживаються заходи, які саме начебто мають обриси таких, що відповідають процесуальному закону, але по суті містять фальсифікації і втручання», – заявив Сергій Горбатюк.

Він навів приклад, коли є справа, у якій зібрали докази для повідомлення про підозру особі, проте заступник генпрокурора, не виконуючи свої обов’язки, півроку – рік не підписує повідомлення про підозру, а потім генеральний прокурор робить зауваження, мовляв, ви розслідуєте неефективно, забирає і передає справу в інший підрозділ.

«Це містить ознаки злочину – втручання у дії слідчого прокурора, і в різних формах таких випадків є десятки. Тобто, це не один, не помилка – це цілеспрямовані дії. Ми пояснюємо і пишемо скарги, де пояснюємо, що стосується порушення, а відповідь на скаргу у передбачений КПК формі навіть не отримуємо», – заявив Сергій Горбатюк.

Начальник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, відповідаючи на запитання, як, з огляду на реорганізацію, змінилися його повноваження, зазначив: «На посаді начальника департаменту, в який входили слідчий підрозділ і підрозділ прокурорів, я володів адміністративними функціями... А тепер як начальник слідчого підрозділу я вже маю процесуальні функції і відповідно вже можу бути і розслідувати провадження, і очолювати слідчі групи, і віддавати процесуальні вказівки. Але на посаді саме начальника Департаменту основна моя була функція – убезпечити слідчих і прокурорів від незаконного втручання з тим, щоб на них ніхто не тиснув... То на теперішній час стосовно прокурорів я таких дій вже вчиняти не можу, не маю можливості захищати».

Сергій Горбатюк наголосив, що з’явилося «багато додаткових адміністративних можливостей у керівництва підштовхувати до якихось незаконних рішень чи впливати на їхнє розслідування».

«І це страшна річ, коли ми говоримо, що убезпечуємося від дій керівництва, яке саме повинне організовувати роботу за законом», – резюмував Сергій Горбатюк.

Сергій Горбатюк також розповів, що на вулиці Інститутській розпочалися додаткові слідчі дії: «Це уточнення попередніх результатів… Ця робота проводиться у зв’язку з наявністю нових відеозаписів чи нових показів свідків чи виявлення недоліків попередніх слідчих експериментів».

Нагадаємо, з 17 липня Генпрокуратура починає слідчий експеримент у центрі Києва в рамках розслідування «справ Майдану», який триватиме протягом місяця.

Додамо, Генеральний прокурор Юрій Луценко призначив колишнього начальника департаменту спецрозслідування Сергія Горбатюка начальником управління спеціальних розслідувань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 09:03 :21