середа, 18 липня, 2018, 15:56 Політика
Політтехнолог назвав помилкою таємну зустріч Ситника з Порошенком
ZIK
ZIK

Коли керівник НАБУ Артем Ситник приїхав додому до Президента Петра Порошенка на нічну зустріч, то вчинив велику помилку. Він повинен був відмовитись від такого запрошення та перенести розмову у публічне місце.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Сергій Гайдай.

Він підкреслив: вважає керівника НАБУ Артема Ситника та його відомство «єдиним острівцем, де ще існує незалежність». Однак, проти нього чиниться тиск у всіх можливих форматах.

«Та я вважаю, що процедурно побороти корупцію у цій країні неможливо. Це можна зробити лише політично. Адже, насправді, політика – це не інтриги по кулуарах чи обман людей. Політика – це отримати повноваження від суспільства, яке тебе підтримує, і змінити систему», – наголосив Гайдай.

Без цього, на його думку, не вдасться залишати орган незалежним.

«Адже політики діють політично. Вони демонструють наявність підтримки якогось там суспільства, а мітингарі нападають на НАБУ», – зазначив політтехнолог.

Тож, на його думку, Артем Ситник зробив помилку, приїжджаючи вночі на зустріч у помешкання Президента Порошенка.  

«Якщо б у Ситника було політичне мислення, він відмовився б від такого формату зустрічі. Наприклад, у тих же США генпрокурор і президент ніколи не зустрічаються неофіційно – щоб так продемонструвати незалежність. Адже, коли ти їдеш додому в маєток, навіть, якщо б там у них з Президентом виникла бійка, так робити не можна», – розповів Гайдай.

«До того ж його прес-служба повинна була про це повідомити та розповісти, що там було. Петро Олексійович так звик працювати – для нього звична річ, коли хтось приїжджає додому, адже офіційний формат тут не підходить. Та мені досі незрозуміло, що має Ситник до законодавчої ініціативи щодо Антикорупційного суду. Адже його функція – проводити слідство. Навіщо із ним було радитись?», – дивувався експерт.

Та, у свою чергу член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова додала: журналісти знімали цей сюжет досить довго. Тому вона переконана, що охоронці як президента, так і ще одного фігуранта цього розслідування –  депутата Олександра Грановського – чудово знали про те, що відбувається.

«Тому, це було підставою чистої води. Так, Ситник мав зробити публічну заяву. Однак, він не політик і не мислить політично. Думаю, він навіть не врахував, що його можуть так підставити», – вважає Устінова.

Як повідомлялось, минулого тижня журналісти одного із каналів показали, як директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник 26 квітня відвідував будинок, у якому мешкає Президент Петро Порошенко. За словами журналістів, у цей же час біля воріт резиденції були автівки, якими користується депутат Олександр Грановський.

Сам директор НАБУ підтвердив, що справді був удома у Президента. Однак, зазначив, що на цій зустрічі вони обговорювали питання Антикорупційного суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 11:12 :50