середа, 18 липня, 2018, 10:46 Спорт
Огляд матчів у відповідь першого дня кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів-18/19
uefa.com
uefa.com

Перший кваліфікаційний раунд футбольної Ліги чемпіонів УЄФА сезону-18/19 передбачав 16 ігрових протистоянь на виліт (32 команди), але вилітають невдахи не зовсім з єврокубків, а переміщаються до менш статусного турніру – Ліги Європи (до другого кваліфікаційного раунду).

Тиждень тому відбулися перші поєдинки, вчора – серія матчів у відповідь, повідомляє ua-football.com.

ХІК (Фінляндія) – «Вікінгур» (Фарерські острови) – 3:1 (перший матч – 2:1)

Голи: Клаусс де Мелло 1, Еванс Менса 10, Мостаг Якубі 19 – Гуннар Ватнамар 21

Чемпіон Фінляндії спокійно довів свою перевагу над суперником із Фарерських островів, ще до двадцятої хвилини поєдинку у відповідь відправивши до сітки три м’ячі. Єдине, що дозволили фіни супернику – трохи підсолодити пігулку одним голом у відповідь.

«Валетта» (Мальта) – «Кукес» (Албанія) – 1:1 (перший матч – 0:0)

Голи: Сантьяго Малано 67 – Іраклій Дзарія 84

Вилучення: Гленті Згуро 87 («Кукес»)

«Кукес» був за крок від провалля. Нічия 0:0 на полі албанців означала, що «Кукесу» треба не програти на Мальті. Довго команди не могли знайти шляхи до воріт одна одної, а потім господарі вибухнули голом. І лише після того, – на 84-й хвилині, – рятівний маневр у складі албанців здійснив грузин Дзарія. «Кукес» йде далі.

«Мальме» (Швеція) – «Дріта» (Косово) – 2:0 (перший матч – 3:0)

Голи: Карлос Страндберг 55, Ерік Ларссон 60

«Мальме» з розмахом пройшов перший кваліфікаційний раунд. За сумою двох матчів шведи обіграли «Дріту» з рахунком 5:0. Складніше буде в наступному раунді – там уже очікує румунський «Клуж».

Мальме (Швеция)

АПОЕЛ (Кіпр) – «Судува» (Литва) – 1:0 (перший матч – 1:3)

Гол: Мікаель Поте 20

Був шанс у АПОЕЛа виправити помилку, допущену тиждень тому. Кіпріоти програли на полі «Судуви» 1:3, тож вдома мусили забивати мінімум два м’ячі. Але вдалося відзначитись лише раз. Перша дійсно гучна сенсація цієї Ліги чемпіонів – виліт АПОЕЛа.

«Хапоель» Беєр-Шева (Ізраїль) – «Флора» (Естонія) – 3:1 (перший матч – 4:1)

Голи: Ен Езра 15, Енан Маман 16, Маор Меліксон 48 – Рауно Алліку 86

«Флора» програла обидва матчі, хоч і не насухо. В обох поєдинках естонці забили по одному голу, але диктували умови не вони. «Хапоель» був повним господарем ситуації і закономірно пройшов до наступного етапу. Далі на горизонті – «Динамо» (Загреб).

«Нью Сейнтс» (Вельс) – «Шкендія» (Македонія) – 4:0 (перший матч – 0:5)

Голи: Деан Еббе 15, Даніель Редмонд 30, Бенджамін Кабанго 35, Куртіс Бирне 90+6

Щось неймовірне відбувалося на стадіоні «Парк Холл». «Нью Сейнтс» програв перший матч з рахунком 0:5, але вже на 35 хвилині звітного поєдинку скоротив загальне відставання до двох м’ячів. Македонці перебували у ступорі, не маючи можливості перевести подих. Лише перерва допомогла «Шкендії».

Зрештою, чемпіон Македонії пропустив і четвертий гол, але це був дозволений мінімум. Ганебний, страхітливий, але таки прийнятний результат для «Шкендії».

«Відеотон» (Угорщина) – «Дюделанж» (Люксембург) – 2:1 (перший матч – 1:1)

Голи: Данко Лазовіч 18, Марко Шчеповіч 58 – Клемент Кутурьє 54

Вилучення: Брайан Меліссе 90 («Дюделанж»)

Чемпіон Угорщини добряче намучився з представником «Люксембурга». В першому матчі команди так і не змогли виявити переможця, а вже в матчі-відповіді «Дюделанж» оскалив зуби, забивши гол у відповідь на початку другого тайму. Угорцям вдалося майже одразу після того вдруге вийти вперед – і це був переломний момент матчу. Більше господарі помилок в захисті не допускали.

На наступному етапі «Відеотон» зіграє з «Лудогорцем».

«Црвена Звезда» (Сербія) – «Спартакс» (Латвія) – 2:0 (перший матч – 0:0)

Голи: Мохамед Бен 78, Ненад Крстічіч 81

168 хвилин цього протистояння виявилися сухими, наче пустеля. Жодна з команд не загострювала у атаці, розраховуючи дочекатися помилки суперника. Аж поки не проявився вищий клас «Црвени Звезди». Наприкінці поєдинку серби забили два голи впродовж трьох хвилин, не дозволивши відбутися прибалтійському дербі в другому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів. З «Судувою» зіграє саме «Црвена Звезда».

«Крузейдерс» (Північна Ірландія) – «Лудогорец» (Болгарія) – 0:2 (перший матч – 0:7)

Голи: Біллі Бурнс 11 (автогол), Якуб Швірчок 65

В першому матчі Якуб Швірчок відзначився хет-триком, а в матчі-відповіді додав ще один гол у ворота «Крузейдерса». Польський нападник очолив бенефіс «Лудогорця», у котрого не знайшлося навіть крихти пощади до чемпіона Північної Ірландії.

«Легія» (Польща) – «Корк Сіті» (Ірландія) – 3:0 (перший матч – 1:0)

Голи: Хосе Канте 27, Мірослав Радовіч 73 (пенальті), Карлітос Лопес 89

Прогнозовано «Легія» розібралася з «Корк Сіті» на своєму полі. Власне, в цьому матчі було простіше, аніж тиждень тому в Ірландії. Хоча варто дивитися на картину цілісно – «Корк Сіті» не мав шансів здолати чемпіона Польщі.

2018-12-13 11:45 :30