Новини » Політика 18 липня, 2018, 20:50
Нардеп Іллєнко у випадку з «Нафтогазом» побачив кризу державного управління
ZIK
ZIK

Прем’єр-міністр не має заявляти, що він проти чогось, а одразу ж приймати якісь рішення. Тому осудження з боку Гройсмана високих премій у «Нафтогазі» – це тільки піар-заява, щоб відмежуватися від ситуації.

На цьому наголосив народний депутат України Андрій Іллєнко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду заявив, що Кабінет міністрів України заборонив виплати бонусів і винагород у компаніях, власником яких є держава.

«Заява Гройсмана щодо неприпустимих премій у державному секторі видалася дійсно дивною. Я би не здивувався, якби подібну заяву зробив опозиційний політик або ж рядовий депутат навіть провладної фракції. Але дуже дивно, коли про це говорить Прем’єр-міністр країни. Адже він керує цими людьми і мав би не просто давати їм поради, а жорстко контролювати їхню роботу», – прокоментував Андрій Іллєнко.

Депутат впевнений: якщо керівники державних підприємств не можуть йти в політичній лінії, яку визначили керівники держави, то таких людей потрібно одразу ж звільняти.

«У ситуації, коли керівник державної компанії публічно вчиняє неоднозначний крок, зокрема виплачує собі мільйонні премії, а натомість Прем’єр-міністр заявляє, що категорично не згоден із таким рішенням, утім все одно нічого не змінюється, то це називається кризою державного управління, коли права рука не знає, що робить ліва.

Тому потрібно або звільняти таких керівників, або для чого тоді такі піар-заяви по телебаченню? Адже Прем’єр-міністр при владі, а не в опозиції, і не може ставити себе осторонь своїх підлеглих. І якщо його не слухає керівництво державної корпорації, то в Україні існує якась автономна структура, яка не підпорядковується нікому. Це є ознакою того, що держава поступово починає схилятися до феодальної роздробленості», – застеріг Андрій Іллєнко.

Нагадаємо, «Нафтогаз» виплатить 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, становить 1% від суми виграшу – 4,6 мільярда доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 17:20 :19