середа, 18 липня, 2018, 18:05 Суспільство
Лист із 1941-го: науковці передадуть листа синові від батька через 77 років від дати відправлення

У п’ятницю, 20 липня, об 11 год. у головній експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні (вул. Лаврська, 27) відбудеться вручення листа, який упродовж 77 років чекав свого адресата. Це вже 643-тє послання з музейної колекції «Непрочитані листи 1941-го», яке науковці Меморіалу передадуть віднайденим адресатам.

Як повідомили у музеї, унікальна колекція налічує 1215 епістол, датованих червнем – липнем 1941 р. і вивезених нацистами з окупованого Кам’янця-Подільського до Відня. Загублені в лабіринтах фронтових доріг, вони зберігалися непрочитаними в Технічному музеї столиці Австрії. Про те, як повернулися ці листи в Україну, та подальшу кропітку роботу з їх вивчення й розшуку рідних розкажуть науковці музею.

Лист від батька, техніка-інтенданта 3 рангу Георгія Єлевова, отримає син Борис. 3 липня 1941 р. Георгій відправив звістку дружині Софії: «Що там відбувається в Києві? Я тепер бачу, що ці звірі здатні на все. Сьогодні я знову був у справах у Кам’янці і знову потрапив під бомбардування. Ти знаєш, дитинко, мені здається, що я повинен жити сто років після того, що було сьогодні! Жах! Кров і шматки м’яса».

Далі були оборонні бої на території України, листи з-під Сталінграда й сповіщення про загибель із формулюванням «зник безвісти». Що приховувалося за цими рядками та про обставини останніх місяців життя киянина Георгія Єлевова родина вперше дізнається в музеї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 11:15 :37