середа, 18 липня, 2018, 21:15 Політика
Луценко заявив про «кримінальну вертикаль» у владі, яка нищить справжнє самоврядування
ZIK
ZIK

В Україні ще далеко до справжнього місцевого самоврядування, оскільки воно нищиться неофіційною кримінальною вертикаллю влади.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Луценко.

Гість програми зауважив, що раніше – за Радянського Союзу, була партійна вертикаль влади, яку нині замінила «кримінальна вертикаль».

«Тобто є поняття «смотрящого». Є «смотрящі» від Президента, але вони, як правило, не мають офіційного статусу, і вони якраз стежать за тим, щоб «государєва воля» у всіх корупційних бізнесах була не забута, щоб нагору йшли «потоки». Коли ми кажемо про місцеве самоврядування, нам іще далеко до нього йти, до справжнього самоврядування, тому що воно нищиться оцією неофіційною вертикаллю зокрема», – заявив Ігор Луценко.

Політик зауважив, що в Україні потрібен інститут, який захищав би громадян.

«Наш народ залишився фактично беззахисним з боку держави. Немає тієї інституції, яка може піти у суд і відбити громадський інтерес», – каже Ігор Луценко.

Народний депутат нагадав, що раніше очільник держави говорив про префектів, які мали б судитися за пенсіонерів, інвалідів, усіх, хто не може сам піти до суду та найняти адвокатів.

«Але зараз це неможливо. Зараз виправляти ці колосальні помилки державної політики на місцевому рівні, на центральному рівні немає кому через те, що Президент нам пообіцяв префектів – і немає. Є лише «смотрящі», а до них ходити на поклін – це себе не поважати», – заявив Ігор Луценко.

Нагадаємо, раніше, презентуючи проект змін до Конституції, Президент України Петро Порошенко заявляв, що для нагляду за додержанням Конституції і законів в областях вводиться інститут префекта.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції в частині закріплення в Основному законі стратегічних цілей Української держави – набуття членства України в ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 02:07 :29