Кінці у воду: Кремль ліквідує підприємство, де могли виготовляти «Новичок»

Закрите адміністративно-територіальне утворення Шихани в Саратовській області, Росія. Фото: vzsar.ru

Президент Росії Володимир Путін наказав ліквідувати закрите адміністративно-територіальне утворення Шихани в Саратовській області, де за версією британської розвідки могли розробляти нервово-паралітичну отруту «Новичок».

Про це повідомляє УНІАН.

Відповідний указ опублікований на офіційному порталі правової інформації РФ. Шихани повинні закрити з 1 січня 2019 року. На це з бюджету виділять 63,8 млн рублів.

За даними британської розвідки, нервово-паралітична речовина «Новичок», яку застосували при отруєнні колишнього співробітника ГРУ Росії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері, була розроблена в лабораторії в закритому місті Шихани в Саратовській області Росії. На цьому об’єкті протягом останніх десятиліть проводились випробування ефективності застосування «Новичка» для здійснення «точкових вбивств». Видання нагадує, що явлені в Шиханах запаси занадто малі для того, щоб використовувати їх на полі бою.

Нагадаємо, за неофіційною інформацією отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері (Великобританія) організувала група з шести осіб.Loading...