Новини » Економіка

Гройсман анонсував перевірки лісгоспів і боротьбу з незаконним вивезенням лісу

ZIK

Контрабанда лісу-кругляку, яка супроводжується масовими вирубками, знищує екологію держави. Тому Державна служба аудиту, фіскальна служба, Нацполіція та Держгеокадастр повинні розпочати ретельні перевірки діяльності лісгоспів. Також держава має скоординувати дії із міжнародними партнерами, щоб дізнатись, які обсяги деревини були незаконно вивезені з території України.

Про це під час засідання звіту уряду, що транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Говорячи про взятий урядом курс на боротьбу із контрабандою, він наголосив на масовому незаконному вивезені української деревини закордон.

«Щодо контрабанди українських природних ресурсів ми вже маємо колосальний звіт міжнародних організацій. Факти є жахливими», – зазначив прем‘єр.

Адже контрабанда лісу-кругляка, яка супроводжується масовими вирубками, знищує екологію держави. Це величезний злочин і перед наступними поколіннями.

«До того ж, експорт лісу у нас взагалі заборонений. Тобто, усі, хто задіяний у процесі вирощування, вирубки, оформлення, транспортування – зрощені і дивляться на це крізь пальці. Тобто, лісопереробна галузь у стагнації, тому що деревину не обробляють в Україні, а вивозять закордон. А це – порушення українського законодавства», – підкреслив глава уряду.

Тож він розповів: сьогодні підписав звернення до Генпрокурора, де вказав інформацію про такі правопорушення. Тому Гройсман закликав уряд ухвалити рішення про перевірки лісових господарств.

«Державна служба аудиту, фіскальна служба, Національна поліція та Держгеокадастр повинні розпочати ретельні перевірки діяльності абсолютно всіх лісгоспів країни із конкретними даними про накладні. Тобто, хто це підписував, відвантажував, прізвище митника, який це оформлював, через які пункти пропуску проходила ця контрабанда. Дуже важливо, щоб там були прізвища усіх задіяних осіб», – наголосив Володимир Гройсман.

Також він розповів: важливим буде і звернення до ЄС про надання Україні інформації, який ліс завозився на їхню територію.

«Ми знаємо, що виїжджало звідси і знатимемо, що заїжджало туди. Таким чином побачимо: з України виїжджали «дрова», а в Європу в‘їжджав ліс-кругляк. Я у цьому переконаний», – заявив прем‘єр.

Тож він запевнив: усі, хто має стосунок до такої масштабної контрабанди, повинні понести покарання.

«Краще б працівникам лісгоспів платили більші зарплати та робили б заліснення територій для наших нащадків, а не робили країну біднішою за рахунок варварських вирубок лісу, який продають за копійки», – вважає Гройсман.

Разом із тим, він зазначив: вважає, що контрабанду лісу потрібно криміналізувати, адже такий закон уже був підтриманий парламентом та відправлений до Кабміну для опрацювання відповідних висновків.

«Наш висновок є позитивним. Я розраховую на те, що зможемо не просто карати за контрабанду лісу, а й притягувати до реальної кримінальної відповідальності», – зазначив прем‘єр.

Окрім того, він наголосив: просить «усіх чесних працівників правоохоронних органів» об‘єднатись заради боротьби із контрабандними схемами.

«Думаю, що це стане абсолютно чітким меседжем усім, хто намагається використовувати державу, як свою власність. Ми цього не допустимо. Тож розраховую, що по цих справах побачимо конкретику і від Генеральної прокуратури – хто за цим стоїть. Безумовно, буде звернення і в НАБУ. Адже за цим всім є конкретні прізвища, посадові особи та покровителі, що повинні понести відповідальність», – підкреслив Володимир Гройсман.Loading...