середа, 18 липня, 2018, 12:23 Суспільство
Експерт: Проблема знезараження води належить до питань національної безпеки
ZIK
ZIK

Ситуація із хлором в Україні непроста, хоча її можна було передбачити і створити відповідні державні резерви. Але вже було організовано «швидкі переговори» з іноземними виробниками і позитивні відповіді надали Польща, Словаччина та Румунія.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» (на телеканалі ZIK) розповіла віце-президент Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Вона розповіла, що ситуація із хлором для знезараження води сьогодні справді є досить непростою, однак усе перебуває під контролем.

«Те, що відбулось із «Дніпроазотом», було очікуваним. Це могло статись будь-коли. Головне – у нас не було резервів на такі випадки», – зазначила Бабій.

За її словами, такий запас можна було створити. До того ж, після всього, що відбулось, це дуже потрібно.

«Держава повинна зрозуміти, що проблема знезараження води належить до питань національної безпеки. Найперше, слід розглянути ситуацію із «Дніпроазотом» як монополістом та створити відповідні можливості – через наявні імпортні контракти або ж створення запасу хлору», – наголосила Бабій.

На її думку, це дуже легко зробити «двома засіданнями уряду», де б виділили кошти для державного резерву.

«Зараз «Дніпроазот» не працює, не відвантажує товарну продукцію – рідкий хлор. Для цього йому потрібно після поновлення роботи відпрацювати ще три доби. Лише тоді вдасться передати готовий хлор у цистернах на хлоропереливну станцію. І тоді вже вона може відвантажувати його підприємствам», – пояснила експерт.

Велику проблему тут становить те, що запасів багатьох водоканалів у різних містах України вистачить лише на 10-15 днів.

«Зараз непростою ситуація буде в Харкові. Ми очікуємо «часу Ч» уже у суботу. Та цього не допустимо. Якщо до обіду середи не повідомлять, що починається відвантажування для Харкова, зніматимемо для цього міста вільні рештки, що залишились у інших водоканалах», – розповіла президент «Укрводоканалекології»

До того ж, за її словами, було організовано «швидкі переговори» з іноземними виробниками хлору. Уже є попередні підтвердження зі Словаччини, Румунії та Польщі.

«Там кубові контейнери, які абсолютно нормально перевозяться автомобільним транспортом. Більшість підприємств не матимуть проблем із доставкою. Труднощі виникнуть для Києва та Кіровограда, тому що вони можуть приймати та дозувати речовину лише із цистерн. Там потрібно буде ще два-три тижні, щоб перемкнутись на інші можливості отримання хлору з контейнерів», – повідомила Ольга Бабій.

Як повідомлялось, в середині червня акціонерне товариство «Дніпроазот», що є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив про припинення поставок та зупинку виробництва рідкого хлору. У зв‘язку із цим низка міст України можуть залишитися без централізованого водопостачання, або ж  із суттєвим її обмеженням.

Експерти уже заявили: якщо підприємство не запустять найближчим часом, в Україні відбудеться надзвичайна ситуація.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 22:56 :00