середа, 18 липня, 2018, 15:49 Економіка
Експерт: Податок на виведений капітал приверне увагу інвесторів
ZIK
ZIK

Законопроект про виведений капітал обіцяє полегшити умови праці для бізнесу, виведе його із тіні. Крім того, якщо законопроект ухвалять, він стимулюватиме і приплив інвестицій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив член Ради директорів спілки українських підприємців Олександр Соколовський.

«Наша спілка підтримує податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Ще в травні було опубліковано десять основних вимог до влади. Найважливішою є податкова реформа», – наголошує експерт.

Член спілки пояснює, що реформа формуватиме з податків на виведений капітал бюджет.

«Податок на прибуток ніколи таким не був. Шість-сім відсотків від всіх податків йшло у бюджет. До того ж, 80 відсотків часу на фіскальні перевірки бізнесу йде по податку на прибуток. Бо там, при особливому бажанні, завжди можна знайти якісь порушення у будь-якого підприємства. Крім того, дуже ускладненим є його адміністрування», –  зазначає Олександр Соколовський.

Також він звертає увагу на проривні моменти у реформуванні податків для підприємців.

«Це стане проривом, якщо буде можливість вести одночасно ту саму управлінську, бухгалтерську звітність для податкової та інвесторів. Адже підприємства зможуть знижувати витрати виготовлення. Адміністрування податків з’їдає велику кількість роботи бухгалтерів, юристів, часу для перевірку і пов’язаних з цим всім грошей», – наголошує Олександр Соколовський.

Член Ради директорів спілки українських підприємців переконаний, що податок на виведений капітал стимулюватиме інвестиції.

«Ті, хто інвестує у бізнес, цей податок не платить. Водночас, той, хто хоче вивести гроші з бізнесу і розділити їх між акціонерами, зможуть це зробити під розумних 15 відсотків. Найголовніше те, що країна стає конкурентною, зарплати мають шанс зрости, а підприємства зможуть менше витрачати і уникнути втечі трудових ресурсів», – підкреслює експерт.

Член Ради директорів спілки українських підприємців зауважив, що підтримати у парламенті законопроект, який пропонує відповідну податкову реформу, обіцяли такі партії як «Самопоміч», «Народний фронт», «Опозиційний блок», «Демократичний альянс» тощо.

«Всі дуже позитивно ставляться до податку на виведений капітал, адже розуміють, що це не політичне питання. Він дозволить збільшити капіталізацію будь-якого бізнесу. Також це зламає корупцію, яка пов’язана із перевіркою підприємств», – пояснює член Ради директорів спілки українських підприємців.

Податок на прибуток є однію із найголовніших проблем для підприємців, підкреслює Олександр Соколовський.

«Цей податок не є для бюджету головним доходом. Його підтримали і СУП, і Федерація роботодавців України», – додає експерт.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про податок на виведений капітал з урахуванням пропозицій про відповідні бюджетні компенсації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 06:09 :09