середа, 18 липня, 2018, 23:05 Політика
Експерт назвав цифри втрат України від дії мораторію на експорт лісу-кругляка
ZIK
ZIK

Мораторій на експорт лісу-кругляка в ЄС не вирішив питання вирубки лісу. Більше того, внаслідок існування процесу тінізації корупції у цій сфері держава недоотримує зростання економіки. У 2015-му році країна недоотримала 87 мільйонів доларів, а у 2017-му році – 257 мільйонів доларів державних надходжень.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK розповів проектний менеджер EasyBusiness, експерт Реанімаційного пакету реформ Дмитро Ливч.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував перевірки лісгоспів і боротьбу з незаконним вивезенням лісу. Гройсман заявив, що контрабанда лісу-кругляка, яка супроводжується масовими вирубками, знищує екологію держави. Тому Державна служба аудиту, фіскальна служба, Нацполіція та Держгеокадастр повинні розпочати ретельні перевірки діяльності лісгоспів.

Проектний менеджер EasyBusiness наголосив, що незаконну вирубку лісів в Україні потрібно припинити. Водночас Дмитро Ливч зауважив, що це питання жодним чином не стосується мораторію на експерт лісу-кругляка в ЄС.

«З іншого боку, це стимулювання переробної галузі в Україні, яке на даний момент також не вирішується законом про мораторій лісу-кругляка в ЄС. Що ми маємо натомість? Наші політики вдаються до популізму. Популізм, який вбиває українську економіку, популізм, який покликаний на те, щоби знаходити тимчасові рішення для складних і комплексних проблем», – заявив гість програми.

Дмитро Ливч зазначив, що накладати мораторій на будь-що вже стало традицією в Україні. Однак, з його слів, мораторій на землю і мораторій на експорт лісу-кругляка, не вирішує комплексну проблему.

«Тому що ми маємо сьогодні? Україна не виконує угоду з ЄС про вільний ринок, не виконує угоду з СОТ та має ризик не отримати макрофінансову допомогу – 600 млн доларів від ЄС. Вирубка лісів також зростає. Мораторій на експорт лісу-кругляка в ЄС не вирішив цього питання. І держава кожного року втрачає. Держава недоотримує зростання економіки внаслідок існування процесу тінізації корупції у цій сфері. У 2015-му році держава недоотримала 87 мільйонів доларів, а у 2017-му році – 257 мільйонів доларів державних надходжень. Це розрахунки Міністерства економічного розвитку. Тому ми знову займаємося корупцією на рівному місці і не вирішуємо проблему», – акцентував Дмитро Ливч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 06:09 :12