Новини » Економіка 18 липня, 2018, 19:34
Експерт назвав основні претензії до України після тристоронніх газових переговорів у Німеччині
ZIK
ZIK

Після тристоронніх переговорів «Нафтогазу» з Росією за участю ЄС більше питань виникає саме до внутрішньої роботи України. Зокрема, питання трансформації українського газового ринку відповідно до вимог європейського законодавства та Третього енергопакету.

На цьому наголосив енергетичний експерт Валентин Землянський в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, у Берліні відбулися газові переговори за участю України, ЄС та Росії. Сторони провели консультації про майбутній транзит російського газу українськими трубами.

«Це були попередні консультації, де сторони заявили про свої позиції, тому зарано говорити про якісь результати. Тобто не було ніякої конкретики, і я думаю, що до жовтня, коли вони повинні знову зустрітися, жодних змін ще не буде.

Натомість більше питань виникає до внутрішньої роботи України, зокрема питання трансформації українського газового ринку відповідно до вимог європейського законодавства та Третього енергопакету, і саме тут є певні труднощі», – зауважив Землянський.

Експерт пояснив, що принципова відмінність Третього енергопакету, про яку дещо забули, – це те, що газ буде передаватися не на західному, а на східному кордоні України.

«Згідно з Третім європейським енергопакетом, відповідальність за транзит перед європейськими партнерами буде нести безпосередньо Україна. Також серед вимог – питання поділу НАК «Нафтогаз України», і це ключовий момент, який постійно гальмується.

Зокрема наголошується і про введення технічних процедур, як, наприклад, добове балансування газу, коли і споживач, і постачальник можуть в режимі онлайн слідкувати, куди рухається газ, який є баланс у системі, щоб не виникало непередбачуваних ситуацій. Сюди ж входить і питання щодо тарифів на транзит газу, адже вони будуть впливати на об’єми поставок. Тобто Україна буде нести повну відповідальність за ситуацію в цій сфері», – підкреслив Валентин Землянський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:09 :57