Новини » Київ 18 липня, 2018, 3:46
Екологи б’ють на сполох: у Києві назріває катастрофа

Головна Столиця Екологи б’ють на сполох: у Києві назріває катастрофа

Одне із найбільших сміттєзвалищ скоро офіційно закриють, – повідомляє znaj.

Нещодавно стало відомо про те, що сміттєзвалище, куди масово звозять відходи із столиці, критично переповнене й офіційно буде закритим у жовтні. Проте альтернативних рішень – куди відправлятимуть відходи – влада наразі не озвучує.

Під Києвом назріває велика сміттєва катастрофа на кшталт львівської, яка розгорнулася у травні 2016 року після масштабної пожежі на Грибовицькому полігоні.

Жителі села Підгірці в Обухівському районі Київщини вже з десяток років б’ють на сполох. Поблизу села розташований полігон твердих побутових відходів (ТПВ) № 5, який функціонує вже більше 30 років. Зараз він критично переповнений і цілодобово отруює довкілля та людей, які проживають поруч.

Проблемний Підгірцівський полігон вдвічі більший за Грибовицький. Загальна площа звалища складає 63,7 га. Зараз там зібралося понад 10 млн тонн побутових відходів. За роки експлуатації висота сміттєвого шару піднялася до 90 м, що дорівнює висоті 27-поверхового будинку.

Після чергового періоду дощів екологи повідомляють про нові витоки з полігону небезпечних речовин.

«Із самого початку цей полігон не було обладнано бетонним каркасом. Дощова вода, яка просочується крізь сміття й утворює фільтрат, потрапляє у ґрунт та підземні води. Це отруює колодязну воду, яку пити просто небезпечно. У ній містяться різні кислоти, луги, шкідливі мікроби, нафтопродукти, важкі метали тощо. По суті, це екологічна катастрофа радіусом 10-15 км навколо звалища», – нарікає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Еколог висловлює побоювання, що під час наступної великої зливи ґрунтова дамба, яка оточує звалище і через яку просочується фільтрат, взагалі не витримає. Тоді масштаби екологічної катастрофи будуть значно більшими.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:43 :24