середа, 18 липня, 2018, 13:24 Економіка
Багато українців не розуміють, що на Заході потрібно працювати із більшою віддачею
ZIK
ZIK

За результатами соцопитувань, кожен п‘ятий респондент зізнався, що відколи знайшов роботу, йому жодного разу не підвищували зарплату. Однак, через інфляцію, отримуючи бажаний оклад зараз, працівник може бути незадоволений ним уже через рік. Тому українському робітникові економічно невигідно залишатись лояльним до роботодавця.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила HR-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Обговорюючи результати соціологічних досліджень, згідно з яким понад 50% українців заявили, що середня зарплата має становити 5-10 тисяч гривень, вона наголосила: зараз вакансії багатьох компаній справді вкладаються у цей коридор. Однак, люди, яким нададуть таку зарплату зараз, не захочуть отримувати її через півроку-рік, коли ціни зростуть.

«За результатами наших опитувань, кожен п‘ятий зізнався, що з того часу, як прийшов на роботу, заробітну платню йому не піднімали. Тож 60% наших респондентів вказують, що зараз вони працюють, однак є відкритими до нових пропозицій», – розповіла Пашкіна.

Адже, за її словами, отримуючи зараз бажану заробітну платню, працівник може бути незадоволений нею уже через рік.

«Навіть, якщо підвищать зарплату, як говорилось на 12%, то офіційна інфляція минулого року становить 13,6, а за даними GfK – аж 19%. Таким чином, у нас робітникові економічно невигідно залишатись лояльним до роботодавця. Адже та зарплата, про яку домовляються, коли приходять на роботу, часом, заморожується. А через кілька років ці 5-10 тисяч гривень становитимуть уже геть іншу суму в євро», – зауважила експерт.

Тому й не факт, що залишивши ту ж зарплату через півроку роботодавець зможе знайти працівника на цю суму.

«Адже, якщо говорити, наприклад, про інші країни, то там за квартал зарплати виросли на три тисячі гривень. Однак, євро не підріс», – розповіла Пашкіна.

Тож, це означає, що в інших країнах проводиться регулярна індексація.

«Тепер українцям в Польщі навіть починають платити так, як і полякам. Тому якщо у людини є вибір мати 7 тисяч тут, поїхати на 17-20 тис. в Польщу чи на 47 тис. – до Німеччини, як думаєте, що вона зробить?», – наголосила вона.

У свою чергу президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник додав: одним із чинників міграції українців є війна на сході. Адже вона впливає на бачення майбутнього.

«До того ж, в Україні немає чіткої картини розвитку країни. Тому фахівець може виїжджати навіть на ту ж зарплатню, що має тут. Однак, там, закордоном, може планувати своє майбутнє», – зазначив Воскобойник.

Та водночас він наголосив: велика частина українців не розуміє, що на Заході потрібно працювати із більшою віддачею.

«Робочий день в Польщі для трудового мігранта може становити 10-12 годин. Це пов‘язано не з тим, що «наших» там експлуатують, а через дуже обмежений дозволений там період перебування. Адже, якщо людина заїжджає по робочій візі, може легально відпрацювати не більше 180 діб», – пояснив Воскобойник.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 22:14 :00