середа, 18 липня, 2018, 1:42 Суспільство
Астрономи відкрили 12 нових супутників Юпітера

Астрономи відкрили 12 нових супутників Юпітера в рамках пошуків дев’ятої планети Сонячної системи. Тепер загальна кількість відомих небесних тіл в гравітаційному «полоні» газового гіганта зросла до 79 штук.

Всі нововідкриті тіла мають малі розміри, повідомляється на сайті Інституту Карнегі, – повідомляє news.enovosty.com.

Астрономы открыли 12 новых спутников Юпитера

Юпітер є рекордсменом за кількістю відомих супутників серед всіх тіл Сонячної системи. Друге місце займає Сатурн з 62 відомими супутниками, потім крижані гіганти Уран (27), Нептун (14), а також карликова планета Плутон (5). Крім цього двома супутниками володіють близько десятка астероїдів і Марс, а наявністю одного супутника можуть похвалитися більш сотні тіл Сонячної Системи.

Близько 40 супутників Юпітера було відкрито групою астрономів на чолі зі Скоттом Шеппардом в 2001-2004 роках. У 2016-2017 роках вчені досліджували область неба, в якій теоретично могла перебувати «Планета Х» за допомогою одного з 6,5-метрових Магелланових телескопів і ряду інших астрономічних інструментів. За збігом, Юпітер виявився поблизу області огляду і їм вдалося відкрити два його раніше невідомих супутника.

У новій роботі астрономи повідомляють про 12 нових об’єктів, відкритих навесні 2017 року за допомогою 4-метрового телескопа імені Віктора Бланко в Чилі. Щоб підтвердити відкриття проводилися спостереження на декількох наземних телескопах, наприклад 8-метрових «Джеміні» і «Субару», що дозволило прорахувати їх орбіти.

Дев’ять нових супутників є частиною віддаленого від планети зовнішнього рою, який рухається в ретроградним напрямку (тобто напрямок руху по орбіті не збігається з напрямком обертання Юпітера). Цей рій включає в себе щонайменше три різні угруповання супутників, які вважаються залишками трьох більших тіл, зруйнованих в ході зіткнень з астероїдами, кометами або іншими супутниками, і роблять один оборот навколо планети за приблизно два роки.

Два інших супутника є частиною більш близькою, внутрішньої угруповання, які рухаються в проградном напрямку, здійснюючи один оборот навколо Юпітера за менш ніж один рік, і також можуть бути фрагментами більш великого тіла.

Один із супутників отримав ім’я «Валетудо» і може вважатися найменшим (діаметр менше одного кілометра) серед відомих на сьогоднішній день супутників Юпітера. Він рухається в зустрічному напрямку щодо зовнішньої ретроградної групи супутників, перетинаючи їх орбіти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 07:52 :51