вівторок, 17 липня, 2018, 7:00 Світ
Війну на Донбасі, анексію Криму і втручання у вибори США готували ті самі представники ГРУ, – іноЗМІ
Російські військові в Криму, 1 березня 2014 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Російські військові в Криму, 1 березня 2014 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Одні й ті ж люди з російської розвідки можуть бути відповідальні за анексію Криму, агресію на Донбасі, отруєння Скрипалів у Великій Британії та втручання у вибори президента США 2016 року.

Про це пише газета The New York Times.

13 липня Мін’юст США звинуватив 12 росіян із ГРУ, російської розвідувальної служби, у втручанні в президентські вибори 2016 року. Обвинувачені росіяни фігурували в розслідуванні спеціального прокурора США Роберта Мюллера.

Зокрема, їх вважають причетними до хакерських атак на електронну пошту й комп’ютерні мережі Демократичної партії у розпал виборчих перегонів. Всі 12 росіян працюють у Головному управлінні розвідки Росії, виконуючи «офіційні розпорядження».

Ці ж люди, вважає джерело видання – колишній американський посадовець, готували й отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у британському Солсбері. Зараз британські слідчі наблизились до того, щоб встановити імена осіб, винних у замаху.

Головне розвідувальне управління Генерального штабу Росії, скорочено ГРУ, пише The New York Times, пов’язують із гібридною війною Росії на Донбасі та підготовкою до анексії Криму в 2014-му.

«Останніми роками Кремль чітко звернув у бік від прямого втручання у злочинні дії, надаючи перевагу гібридним операціям, які неможливо відстежувати урядам. Їх часто проводять оперативники на пенсії, на кшталт російських «волонтерів», які воюють в Україні та Сирії, часто це ветерани спеціальних військ ГРУ», – зазначає видання.

Сергій Скрипаль у 90-х працював на ГРУ, однак почав співпрацювати з британською розвідкою МІ6. Отруєння – також «одна із радянських і російських практик розправи над зрадниками», – пише газета.

Москва послідовно відкидає всі звинувачення, пов’язані зі втручанням у вибори американського президента та отруєнням Скрипалів, навіть попри те, що замовниками замаху офіційний Лондон назвав саме Кремль.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 16:51 :42